Dvojgólová prehra na pôde ašpiranta na Európsku ligu

V siedmom prípravnom zápase na jarnú časť Doxxbet ligy prehrala Iskra na umelej tráve v Myjave s domácim Spartakom 0:2. O osude zápasu rozhodol prvý polčas, v ktorom padli oba góly.

V konfrontácii kvalitných tímov z Fortuna a Doxxbet ligy začali lepšie domáci futbalisti. Spartak udával tempo, hoci ako prví sme brankára ohrozili my. V 3. min Danielov center neusmernil do siete Sládek. Na opačnej strane z otočky neuspel Le Giang. Potvridlo sa pravidlo „nedáš-dostaneš“ a v 24. min otvoril skóre Sládek, keď zužitkoval dobrú prihrávku pred bránu – 1:0. Po pol hodine Dugovej strele nechýbalo veľa a po Pekárovom zakončení zachránila Rožníka konštrukcia brány. V závere úvodnej štyridsaťpäťminútovky kopaničiari pridali druhý gól. Do veľkého vápna nacentroval Abrahám a Daniel upravil na polčasových 2:0.

Po prestávke sa hra odvíjala zväčša v strede ihriska. Hru sme dokázali vyrovnať a držať súpera na dištanc. V 67. min mal kontaktný gól na kopačke Žilák, ale zblízka prestrelil. O štyri minúty vystrašil obranu Iskry Vávra. V 74. min sa do dobrej pozície dostal Labuda, no jeho pokusu chýbala presnosť. V závere už gól nepadol, a tak sme s ašpirantom na Európsku ligu prehrali dvojgólovým rozdielom.

Myjava – Borčice 2:0 (2:0)

Góly: 24. Sládek, 44. Daniel

MYJAVA: Koníček – Abrahám, Banovič (46. Marček), Černáček (61. Flamík), Beňo (46. Múdry) – Pekár (46.Pecha), Kóňa (46. Copko), Duga (61.Egri) – Sládek (46. Bílovský), Škutka (46. Kolár), Daniel (46. Vávra)

BORČICE: Rožník (60. Prekovič) - Johhy, Siva, Štrbák (70. Decký), Labuda, Tóth, Luhový (46. Mačina), Liener (46. Hanzel), Žilák, Le Giang, Kurtin