FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Žilák: Borčice sú pre mňa výzva

Žilák: Borčice sú pre mňa výzva

Prvou letnou posilou Iskry sa stal Adam Žilák. Bývalý mládežnícky reprezentant futbalovo vyrastal v Martine a jeho talent rozvinuli v Žiline. Počas hosťovania v Zlatých Moravciach utrpel vážne zranenie kolena. Šancu na reštart v kariére dostal v Podbrezovej, no od zimy bude bojovať s Borčicami o postup do Fortuna ligy.

Ako sa zrodil váš príchod do Borčíc?

- Bolo to cez manažéra Jura Martvoňa. Požiadal som ho, či by mi vedel nejak v mojej situácii pomôcť. Ponúkol mi možnosť ísť do Borčíc. Tak som prišiel na skúšku a napokon sme sa dohodli.

Aké boli vaše možnosti po skončení pôsobenia v Podbrezovej?

- Mohol som ísť do tretej rakúskej ligy, ale všetko to bolo neisté. V terajšej situácii som sa necítil ísť do zahraničia. Keď sa naskytli Borčice, neuvažoval som nad žiadnou inou alternatívou Robil som všetko pre to, aby som padol trénerom do oka.

Ako sa momentálne cítite?

- Po fyzickej stránke to je super, ale určite som cítil na sebe v Podbrezovej, že to nebolo najlepšie z mojej strany. Potrebujem ešte trochu času a dúfam, že sa vrátim do starých koľají a bude všetko klapať ako hodinky.

Ako je na tom koleno, ktoré ste si vážne zranili ešte počas pôsobenia v Zlatých Moravciach?

- Je to tri roky dozadu a dva roky sa to so mnou vlieklo. Už rok som naspäť v kolotoči a zatiaľ sa mi zranenia vyhýbajú. Dúfam, že ma už budú len obchádzať. Už na to nemyslím, pozerám sa do budúcnosti.

Čo vás zaujalo na Borčiciach?

- Myslím si, že kvalita tohto mužstva s amôže pokojne rovnať s tímami z Fortuna ligy. Bližšie som Borčice nespoznal, určite si ich ešte lepšie obzriem. Je tu aj super kolektív. Niektorých chalanov poznám zo Žiliny i z mládežníckych reprezentácií. Aj to zavážilo, že som tu.

Sú pre vás Borčice nová výzva?

- Určite áno. Chcem sa s mužstvom pobiť o postup do najvyššej súťaže. Robím všetko pre to, aby som dokázal, že mám na to hrať v kvalitnom tíme.

Budú Borčice najmenšou dedinou v Európe, ktorá bude hrať najvyššiu súťaž?

- Verím, že sa to splní. Je to na nás, aby sa to podarilo. Postup sa vždy rodí ťažko. Majú s tým problém aj iné mužstvá. Každý kto tu je, chce postúpiť. Dúfam, že sa to podarí. Môže to byť plusový bod zapísaný v kariére každého hráča.