FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Na tréningy si odbiehajú z práce

Na tréningy si odbiehajú z práce

Počas zimnej prípravy makajú ešte viac ako počas iných dní. Futbalisti Iskry Martin Luhový a Patrik Mačina musia okrem povinností v púchovskom mäsokombináte skĺbiť čas aj s tréningmi, ktorých je neúrekom.

V zimnej pauze trénujú Borčice pod vedením trénerskej dvojice Homér – Grendel každý deň dvojfázovo s výnimkou toho, keď majú v týždni prípravný zápas. „Je to v plnom prúde, presne tak ako to má v zime vyzerať. Tréningy sú pestré, zatiaľ to je v pohode. Stretávame sa aj s loptou,“ uviedol ofenzívny univerzál Martin Luhový. Iskra má za sebou dva prípravné duely s Trenčínom a Bánovcami nad Bebravou. Na prvú výhru zatiaľ čaká. „Zápasy nám veľmi nevyšli, ale prišli aj noví chlapci. Ešte si na seba zvykáme a musíme sa dať dokopy a spoznať sa ľudsky i futbalovo,“ doplnil.

Luhový je jedným z hráčov, ktorí pracujú v púchovskom mäsokombináte. V jednej kancelárii sedí so spoluhráčom Patrikom Mačinom. „Nestíhame každý tréning, ale snažíme sa byť na všetkých. Odbiehame si z práce, aby sme sa dobre pripravili na jarnú časť. Paťo má na tréningoch väčšie resty ako ja,“ zasmial sa „hovorca“ kancelárie nákupu.

Vo februári absolvujú Borčice aj herné sústredenie v Turecku (15. - 24. február).. „Tešíme sa, bude to nové prostredie. Lepšie sa spoznáme aj s novými spoluhráčmi. Dovolenku si nemusíme vypisovať. Keď bude niečo súrne z práce, budeme ordinovať z Turecka,“ prezradil Luhový.