Na úvod štvorgólová prehra s majstrom

Zverenci trénerského dua Homér – Grendel prehrali v úvodnom zápase prípravy s majstrovským Trenčínom 0:4. V drese Iskry nastúpilo viac ako dvadsať hráčov. Väčšina z nich je v Borčiciach na skúške.

Iskra dnes nastúpila na pôde majstrovského Trenčína, ktorý v prvom zápase zdolal Myjavu vysoko 9:0. Zápas bol na začiatku rozháraný s viacerými nepresnosťami na oboch stranách. Domáci boli technickejší, Iskra sa snažila presadiť bojovnosťou. Na prvú vážnejšiu šancu uzimení diváci čakali do 22. min, keď domáci Guba z uhla trafil žrď Penkovej brány. O štyri minúty mohol skóre zápasu otvoriť Jurčo, keď sa tiesnený obrancom rútil na brankára, ale trafil iba ochrannú sieť. Po polhodine hry pri nás stálo aj šťastie. Najskôr Opatovský a po ňom ani Aliko nemali presnú mušku. V 36. min domáci strelili otvárací gól zápasu, keď Penksa neudržal loptu, tá sa dostala k Samuelovi, ktorý už pohodlne do prázdnej brány nezaváhal – 1:0.

Po prestávke pokračovala hra ako na začiatku zápasu, čo spôsobilo masívne striedanie hráčov na oboch stranách. Trenčín bol nebezpečnejší a postupom času aj pridal góly. V 56. min dorastenec Kochan preloboval Penksu a o osem minút na to ďalší mladík Mikeš upravil na 3:0. V 73. min mal najväčšiu šancu znížiť Alimi, keď po biliardovej akcii s Bašistom iba tesne minul ľavú tyč Chovanovej brány. O päť minút Madu tvrdou strelou spoza šestnástky upravil na konečných 4:0.

Trenčín – Borčice 4:0 (1:0)

Góly: 36. Sameul, 56. Kochan, 63. Mikeš, 78. Madu, ŽK: 29. Augustíni. Rozhodoval: Ježík, 250 divákov

TRENČÍN: Chovan – Kuník (46. Ranko), Šalata (35. Christopher), Rafael, Madu – Tóth (46. Richtárech) – Samuel (46. Schet), Opatovský (46. Vlček), Yin, Aliko (46. Mikeš)  – Guba (46. Kochan)

ISKRA: I. polčas: Penksa – Žilák, Bagi, Siva, Hanzel, Liner, Gábor (19. Suchý), Trabalík, Augustini, Novák, Jurčo

II. polčas: Penksa – Kováč, Vitkaj, Bašista, Labuda, Lukáč, Suchý, Mačina, Alimi, Luhový, Líška