FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Tréner Majoroš pred Vianocami: Umýva okná a plánuje zimnú prípravu

Tréner Majoroš pred Vianocami: Umýva okná a plánuje zimnú prípravu

Po jeseni je Iskra na druhej priečke Doxxbetligy s jednobodovou stratou na vedúce Pohronie. Pri troche šťastia sme mohli zimovať aj na čele a mať na svojom konte viac bodov. Po polovici súťaže sme sa rozprávali s trénerom Borčíc Jozefom Majorošom, ktorý prezradil plán zimnej prípravy, ale aj to, čo je jeho úlohou doma počas Vianoc.

Čo pre vás znamenajú Vianoce?
- Je to stretnutie s rodinou, keď panuje príjemná atmosféra. Všetci sme rozlietaní, tak si užívame, že sme na sviatky pohromade. Celá rodina zbožňujeme Vianoce, užívame si pokoj a to, že sme spolu.

Čo je vašou úlohou doma počas vianočných sviatkov?
- Pred Vianocami treba trochu upratať. Musím umyť okná. To je posledné roky moja činnosť, predtým bolo všetko na manželke, tak sa jej snažím pomáhať. Deň pred Štedrým dňom pripravím šalát, ktorý je mojou parketou a tiež sa postarám o nejaké rybky. Ostatné je na manželke a už aj na dcére, lebo je dospelá.

Myslíte počas týchto dní aj na futbal?
- Tri vianočné dni sa snažím nemyslieť na nič. Užívam si atmosféru a pokoj. Snažím sa oddýchnuť.

Dávate si predsavzatia do nového roka?
- Veľa predsavzatí si už nedávam. Aj tak sa všetko vyvinie inak (úsmev). Stále si prajem do nového roka to isté, hlavne zdravie pre moju rodinu. To si želám zo všetkého najviac - nech sme všetci zdraví.

Poďme k futbalu. Od posledného jesenného zápasu už ubehol nejaký čas. Ako sa pozeráte na prvú polovicu súťaže?
- Za štyri mesiace našej spoločnej práce sa vytvorila fatastická partia chalanov. Dalo by sa dosiahnuť aj viac, ale šport je taký, že nevyjdú všetky veci. Prevládajú pozitíva. Diváci chodili v hojnom počte a aj touto cestou by som borčickým fanúšikom rád poďakoval za podporu a chcel by som im popriať pekné sviatky a všetko dobré do Nového roku 2016. Dúfam, že budeme hrať tak, aby sme im aj v budúcom roku robili radosť.

Viete vypichnúť najlepší a najhorší okamih jesennej časti?
- Domáce víťazstvo nad Sereďou, ktoré nás naštartovalo za víťaznou šnúrou bolo z tých lepších okamihov. Negatívny bol súboj s rovnakým súperom na ich pôde. To ma veľmi mrzí, rovnako ako domáca remíza s Novým Mestom nad Váhom. Tam bola nespokojnosť. Chvalabohu, že sme vyhrali v Senci a jeseň sme ukončili víťazstvom.

Nakoniec je z toho priebežné druhé miesto. Spokojnosť?
- Ešte máme štyri kolá v základnej časti. Treba sa na to pripraviť. Bojuje sa o každý bod, pretože sa do boja o postup prenášajú všetky body. Máme tam zápas pravdy v Pohroní a ukáže sa na ihrisku, kto sa cez zimu ako nachystal. Verím, že to bude z našej strany dobré a budeme predvádzať futbal, ktorý sme hrali 18 kôl.

Ako bude vyzerať zimná príprava?
- Začíname 7. januára a prvé tréningy budú len spoznávacie. Naostro začneme v pondelok 11. januára. Chceme popracovať na kondícii. Na deväťdesiat percent máme dohodnuté aj prípravné zápasy. Budú tam súboje s ligovými tímami Myjavy či Žiliny. Budeme hrať so Zvolenom i Púchovom. Zmeriame si sily s rôznorodými súpermi z vyšších i nižších súťaží. Chlapci budú zaberať dvojfázovo. Ešte to nemám potvrdené, ale 15. februára by sme mali odísť na sústredenie do Turecka, kde by sme mali odohrať tri stretnutia.

A čo sa týka zmien v kádri. Je niečo známe?
- Na to je ešte priskoro. Nesedeli sme k tomu. Gro mužstva asi zostane. Máme vytypované aj nejaké posily. Čas ukáže kto príde alebo skončí.