FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

NAJ momenty jesene v podaní Iskry!

NAJ momenty jesene v podaní Iskry!

Jesenná časť Doxxbetligy je na konci, Iskra prezimuje na druhej priečke tabuľky za vedúcim Pohroním. Pauza bude dlhá, kolotoč sa naplno rozbehne až v marci, ale teraz je ten správny čas na bilancovanie historickej chvíle, keď sa Borčice etablovali medzi slovenskou futbalovou špičkou. Vybrali sme pre vás NAJ momenty. Ktorý okamih je nezabudnuteľný pre vás?

Druholigová premiéra
Na prvý zápas v druhej lige nemohol prísť súper väčšieho cvengu. Exligista z Banskej Bystrice sa síce trápi finančnými problémami, ale stále patrí medzi najväčšie bašty slovenského futbalu. Iskre sa podarilo pritiahnuť do hľadiska 1253 divákov. Videli výhru Borčíc 4:1 a  výsledok zrazu letel do všetkých kútov krajiny.

Pohárový sviatok
V štvrtom kole Slovnaft cupu nám žreb prisúdil do cesty vicemajstra zo Žiliny. Na súboj, ktorý viackrát menil termín napokon prišla rekordná návšteva a bol to sviatok pre klub i obec. „Turniketmi“ prešlo 2011 divákov a prehra 0:3 v tomto prípade šla bokom. Pohľad na spokojných divákov hrial pri srdci viac ako akékoľvek víťazstvo.

Kráľ Barčík
Najskúsenejší futbalista v drese Iskry patril medzi ťahúňov mužstva. Útočné akcie mali jeho rukopis, bol pri všetkom podstatnom. Okrem toho, že pripravoval góly pre spoluhráčov, sám prekonával súperových brankárov a pobyt na ihrisku si užíval a často si mohol vychutnať potlesk zaplneného štadióna.

Boli sme prví!
Po výhre v domácom stretnutí nad juniorkou Trnavy sa Iskra predrala na vedúcu priečku v Doxxbetlige.