FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Košický tréner Vukušič: Borčice treba brať vážne

Košický tréner Vukušič: Borčice treba brať vážne

Jesenná časť Doxxbetligy sa skončila aj vo východniarskej časti, kde dominoval exligista z Košíc. V rozhovore pre denník Pravda sa kouč tigrov Jozef Vukušič pristavil aj pri analýze našej Iskry.

Účasť v nadstavbovej časti v boji o jediné postupové miesto do Fortuna ligy sa s určitosťou predstaví VSS Košice, ktoré na jeseň dominovali v 2. lige Východ. Nakročené za nimi má výborne aj naša Iskra, ktorá sa netají vysokými ambíciami. Tréner bývalého ligového mužstva Jozef Vukušič pozorne sleduje aj dianie v západniarskej časti. „Nemal som možnosť vidieť naživo nejaké stretnutia. Výsledky i vývoj, samozrejme, poznám. Aj kádre špičkových tímov, viem odhadnúť ich silu,“ prezradil pre denník Pravda Vukušič, ktorý prišiel do mužstva po 9. kole, keď boli Košice na tretej priečke.

V tesnom závese za nimi je ďalšia tradičná futbalová bašta, odveký rival z Prešova. „Vyššia kvalita je možno na západe. Niektoré tímy sa vhodne doplnili,“ myslí si kouč VSS, ktorý sa nevyhol ani analýze Iskry Borčice, v ktorej kádri pozná viacerých chlapcov. „Myslím si, že sa posilnili zaujímavými hráčmi, bývalými ligistami, majú dobré mužstvo. Borčice berieme ako vážneho súpera. Je to malý, ale ambiciózny klub,“ uviedol Vukušič.

Za zdatných súperov považuje aj Nitru či Pohronie. „Poznám dobre aj káder Nitry, má takisto solídny tím, zatiaľ mu chýbajú lepšie výsledky. Trochu otázny je pre mňa jesenný líder, mužstvo Pohronia, toho príliš nepoznám, ale jeho výsledky hovoria za mnohé. Košice čaká ťažká jar,“ uzavrel Vukušič.