FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Oba tímy chceli hrať futbal, vysvetlil príčinu gólových hodov Siva

Oba tímy chceli hrať futbal, vysvetlil príčinu gólových hodov Siva

Zápas v Senci priniesol všetko, čo si futbalový divák môže priať. Ofenzívny futbal z oboch strán, osem gólov a víťazstvo Iskry. Zverenci trénera Jozefa Majoroša sa s jesennou časťou rozlúčili víťazstvom (5:3) a zimovať budú na druhom mieste.

„Výsledok bol pre nás pozitívny. Získali sme tri bodu na pôde neľahkého súpera. S víťazstvom môžeme byť spokojní. Na druhej strane, v našej hre sa vyskytli chyby, z čoho pramenili tri góly v Penksovej sieti,“ povedal po záverečnom hvizde kapitán Matej Siva.

Na podobnú gólovú explóziu si nepamätá. Osem presných zápasov v priebehu deväťdesiatich minút nie je bežnou záležitosťou na druholigovej úrovni. „Keď sme postupovali do Doxxbet ligy, zažili sme viacero zápasov, kde si útočníci schuti zastrieľali. Hlavou príčinou gólových hodov bolo, že oba tímy sa snažili hrať futbal a nezatiahli sa na vlastnú polovicu. Snažili sme sa tlačiť pred bránu Senca. Domáci vďaka tomu dostávali priestor na nebezpečné kontry,“ pokračoval niekdajší hráč Ružomberka, Trnavy a Myjavy.

Iskra v poslednom kole potvrdila, že jej sedí kombinačný futbal. Národné tréningové centrum v Senci napriek vlhkému jesennému počasiu ponúklo kvalitný trávnik, na ktorom sa dal hrať ľúbivý futbal. „Aj dnes sa potvrdilo, že pokiaľ máme možnosť hrať na kvalitnom trávniku, náš výkon je výrazne lepší. Dalo sa na ňom kombinovať a to nám vyhovuje,“ pochvaľaval si trávnik 31-ročný obranca.

Po úspešnom zakončení jesennej časti sa zraky hráčov upierali do Nitry, ktorá privítala vedúce Pohronie. Zápas pod Zoborom sa skončil nerozhodne 2:2, čo znamenalo pre Iskru po jesennej časti konečnú druhú priečku s bodovou stratou na Pohronie. „Našou prvoradou úlohou bolo zvíťaziť. Výsledky iných tímov neovplyvníme. Ešte sú pred nami štyri jarné kolá. Uvidíme, ako to celé dopadne. Po očku už sledujeme aj vývoj vo východoslovenskej skupine,“ dodal na záver martinský rodák.