FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Trénera Majoroša potešila gólová potencia a tri body

Trénera Majoroša potešila gólová potencia a tri body

Zápas v Senci priniesol neskutočných osem gólov. Na niečo podobné si nepamätá ani tréner Jozef Majoroš. Na jednej strane ho teší ofenzívna disponovanosť a tri získané body, na druhej mrzia až tri góly v našej sieti.

„Výsledok naznačuje divoký zápas. Domáci ukázali, že po našej strate vedeli ísť s viacerými hráčmi do nebezpečných protiútokov a dokázali ich aj patrične využiť,“ povedal po záverečnom hvizde Jozef Majoroš.

Podľa jeho slov za zápas prvý raz zlomil ešte v úvodnej štyridsaťpäťminútovke, keď Senčania najskôr trafili tyč a následne ich vychytal Pavol Penksa. Naopak, na opačnej strane sa po prihrávke Miroslava Barčíka netradične presadil stopér Peter Bašista. „Dokázali sme pridať aj tretí gól. Do druhého polčasu sme chceli vstúpiť zodpovedne, ale dostali sme rýchly kontaktný gól. Následne to už bola prestrelka. Dať na súperovej pôde päť gólov je krásne. V defenzíve sme však chvíľami prepadali. Spokojnosť môžem prejaviť s troma bodmi,“ pokračoval 45-ročný rodák z Geče pri Košiciach. Na podobný gólový prídel si vo svojej kariére na podobnej úrovni nepamätá. „S reprezentáciou sme zvíťazili v Albánsku 5:2,“ zalovil narýchlo v pamäti.

Hráči do zápasu na pôde predposledného Senca nastupovali s chuťou odčiniť nie veľmi presvedčivý výkon spred týždňa proti Novému Mestu nad Váhom. „Povedali sme si, že takto hrať nemôžeme. Vysvetlili sme si určité veci. Každý jeden tím v lige môže mať aj horšie obdobie, kedy sa mu nedarí. Záver jesene bol hektický. Som rád, že je na rade prestávka. Oddýchneme si a následne sa poctivo pripravíme na jarnú časť,“ zakončil rozhovor niekdajší reprezentant Slovenska.