Na záver jesene päť gólov do siete Senca

Zverenci trénera Jozefa Majoroša sa s jesennou časťou rozlúčili  víťazstvom. V „hokejovom“ zápase na pôde Senca zvíťazili 5:3,  keď si góly podelilo päť hráčov.

Do posledného zápasu jesene vstúpili aktívnejšie domáci. Pyclíkova strela z diaľky priestor brány netrafila. O dve minúty vystrašil Penksu Lola, lopta mu vypadla, našťastie však mierila mimo troch žrdí. Postupom času začala Iskra preberať iniciatívu. V 17. min podnikol rýchly protiútok Augustini. Na presné zakončenie mu však už nezostali sily. O dve minúty sa Senec ujal vedenia. Strieľanú prihrávku poslal pod brvno nechytateľne kapitán Hlavatovič – 1:0. Iskra rýchlo zodvihla hlavy a už o štyri minúty bolo vyrovnané. V pokutovom území bol faulovaný Augustini. Nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Novák. V 27. min ušiel obrane Pyclík, obišiel aj Penksu, no trafil iba žrď. Z dorážky nebol úspešný Bališ. Následne sa potvrdilo staré známe „nedáš-dostaneš“. Po okamžitom brejku a centri Barčíka stečoval loptu za Kostolanského chrbát Bašista – 1:2. Po rušných minútach sa hra presunula do medzišestnáskového priestoru. Až v 39. min zostal v pokutovom území nikým nekrytý Pyclík. Hlavičkou nemieril presne. V 45. min predviedol individuálne majstrovstvo Barčík a strelou po zemi upravil na 1:3.

Do druhého polčasu Iskra prestriedala dvojicu defenzívnych stredopoliarov a rušné stretnutie pokračovalo. V 49. min sa domácim podarilo znížiť na rozdiel gólu, keď sa prudkou strelou spoza šestnástky presadil Oravec – 2:3. O sedem minút bol náskok Borčíc opäť dvojgólový. Na hranici veľkého vápna sa uvoľnil Luhový a umiestnenou strelou k tyči nedal  Kostolanskému šancu. V 58. min mohli domáci opäť znížiť. Pokus Oravca sa našťastie odrazil od tyče. Hra mala spád a Iskra v snahe odčiniť zaváhanie s Novým Mestom produkovala dynamický futbal. V 71. min volej Barčíka poriadne natiahol  Kostolanského. Z rýchleho brejku na opačnej strane sa po druhý raz v zápase presadil strelou povedľa gólmana Hlavatovič – 3:4. Záverečnú drámu nepripustil striedajúci Mačina, keď päť minút pred koncom uzavrel skóre na 3:5. Diváci hráčov pri odchode z ihriska odmenili potleskom.

ŠK Senec – Iskra Borčice 3:5 (1:3)

Góly: 19. a 72. Hlavatovič, 49. Oravec - 23. Novák (11 m), 27. Bašista, 45. Barčík, 56. Luhový, 85. Mačina, ŽK: 22. Huszár, 66. Ondra. Rozhodoval: Vnuk, 231 divákov.

SENEC: Kostolanský – Huszlár, Pastrnek, Hlavatovič, Ondra – Libi (57. Gagič). , Oravec - Lola, Bališ, Winkler – Pyclík. Tréner: Andrej Štellár.

ISKRA: Penksa – Siva, Bagi, Bašista, Púček – A. Plavšič (46. Luhový), Živčic (46. Gábor) – Novák (80. Mačina), Barčík, Augustini – Kováč. Tréner: Jozef Majoroš.