Dorastenci vyhrali, zimovať budú na vedúcej pozícii

Štvrtoligový dorast Iskry bez problémov zvíťazil aj v poslednom jesennom zápase. O výsledku bolo rozhodnuté už po prvej štyridsaťpäťminútovke, keď zverenci trénerského dua Štefan Grendel-Roman Hasidlo viedli o tri góly.

Zápas sa hral na náročnom a podmáčanom teréne. Iskra do neho nastúpila s jedenástimi hráčmi, no napokon ho dohrali iba deviati. Pre chorobu v polčasovej predstávke z hry odstúpil Samuel Sameš a vzhľadom na zranenie aj Richard Tomanica. Pre päť žltých kariet chýbal Dominik Hasidlo.

V 5. min otvoril skóre po Hudcovského rohovom kope hlavou Machara a bolo 1:0. Už o tri minúty pridal druhý presný zásah Hudcovský z pokutového kopu, keď potrestal faul na Hudcovského. Gólovú bodku za prvým polčasom dal v 19. min Švitel, keď kĺzačkou dorazil do siete Bartošovu prihrávku. Po zmene strán sa zápas už iba dohrával, keďže Iskra nastúpila iba s deviatimi hráčmi. Hosťom sa podarilo znížiť v 49. min z kopačky Mika. V 60. min strelil posledný jesenný gól Borčíc Chrenko, keď v samostatnom nájazde nezaváhal. Hostia výsledok už iba kozmeticky upravili na 4:2.

Dorastenci tak vďaka víťazstvu budú zimovať na prvom mieste s dvojbodovým náskokom pred druhým Papradnom. V tabuľke pravdy majú úctyhodných 15 plusových bodov. Iskra má najlepšiu obranu aj útok v súťaži.

Borčice – Dolné Vestenice 4:2 (3:0)

Góly: 5. Machara, 8. Hudcovský (11 m), 19. Švitel, 60. Chrenko – 49. Miko, 72. Košík, hralo sa bez kariet. Rozhodoval: Fabian, 40 divákov.

ISKRA: Huňa – Hudcovský, Machara, Ciesar, Tomanica, Štefánek, Švitel, Kobela, Bartoš, Sameš, Chrenko. Tréner: Štefan Grendel.

DOLNÉ VESTENICE: Krajčovič – Radošány, Košík, Glenda (46. Martiška), Krajčovič, Miko, Pagáč, Ďurica (46. Chrenko), Lehocký, Vabec, Šamko. Tréner: Radoslav Miko.

Roman Hasidlo (asistent tréner): „Chlapci si zaslúžia pochvalu za prístup. Do zápasu sme šli iba s jedenástimi hráčmi a napokon ho dohrali iba s deviatimi. Aj napriek tomu sme zápas doviedli do bezproblémového konca. Zimná prestávka nám príde vhod. Potrebujeme doliečiť zranenia a dotiahnuť ku nám aspoň ďalších štyroch hráčov. Prvé miesto po jesennej časti si veľmi ceníme. Hráči môžu byť na seba hrdí. Tešíme sa, čo nám prinesú jarné boje.“

Ostatné výsledky: Papradno – Dolná Súča 4:2, Holíč – Veľké Kostoľany 3:2, Trenčianske Stankovce – Beluša 1:3, Nitrianske Rudno – Lednické Rovne 3:1, Bošany – Nemšová 4:2, Nová Dubnica – Kúty 3:3.