FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Ivan Vaňo posilnil trénerský štáb Iskry

Ivan Vaňo posilnil trénerský štáb Iskry

Realizačný tím áčka Iskry sa rozrástol o ďalšie meno. Brankárov bude mať pod palcom Prievidžan Ivan Vaňo, ktorý má za sebou už tri súťažné stretnutia. Ako vidí trojicu našich gólmanov?

Vaňo v minulosti chytal prvú ligu za Prievidzu a následne v klube zostal pracovať ako tréner brankárov. „Bol som oslovený hlavným trénerom Jožkom Majorošom. V minulosti sme boli protihráči. Spýtal sa ma, či som voľný a či mám chuť a vôľu prísť pracovať do Iskry. Už je to trend, že kluby v prvej a druhej lige musia mať oficiálne trénerov brankárov,“ prezradil Ivan Vaňo, ktorý si zaspomínal aj na strelecké schopnosti svojho súčasného šéfa. „Všetci vieme, že Jožko bol strelec par excellence. Reprezentoval Slovensko a niečo v našom futbale dokázal. Je to rešpektovaná a uznávaná osobnosť,“ uviedol Vaňo.

A prečo sa jeho kroky vybrali práve do Borčíc? „Zapracovala chémia,“ vyhlásil Vaňo. „Keď som prišiel prvýkrát na štadión, tak mi padla sánka. Je to tu krásne vybudované, sú tu perfektní ľudia. Moje dojmy sú vynikajúce. Cítim sa tu výborne a dúfam, že bude moju prácu vidieť na výkonoch našich gólmanov,“ pokračoval. Ivan Vaňo má za sebou už tri súťažné stretnutia. Prvýkrát sedel na lavičke Iskry v súboji v Šali. V lige sme pod jeho vedením ešte neinkasovali. Pod svojim drobnohľadom bude mať trojicu Pavol Penksa, Branislav Žilka a Miloje Prekovič. „Na Milojeho ešte čakám, nevidel som ho v akcii, lebo si vybavuje papiere v Srbsku. Paľa poznám, evidujem ho z Fortuna ligy. Nie je to gólman, ktorého treba učiť chytať, stačí ho vedieť pripraviť fyzicky i psychicky na zápas. Braňo je vďačný chalan, ktorý chce na sebe pracovať a vidím u neho perspektívu. Je to samouk, ktorý musí tvrdo makať,“ opísal nový tréner brankárov svojich zverencov.