V šlágri jesene sa tímy rozišli nerozhodne

Zverenci trénerského tandemu Štefan Grendel-Roman Hasidlo dnes dopoludnia odohrali dramatický majstrovský zápas IV. ligy severozápad dorastu s Lednickými Rovňami. Derby dvoch najlepších tímov súťaže víťaza nemalo.

Iskra mala na zápasovej súpiske iba dvanástich hráčov, no napriek tomu bola v zápase oveľa aktívnejšia ako ligový líder. V prvom polčase bola hra vyrovnaná. Vážne problémy Crystalu robil najmä Bartoš, ktorý sa v krídelných priestoroch dostal až päťkrát za obranu hostí. Bohužiaľ, ani v jednom prípade nebol gólový. Po prestávke mal najväčšiu šancu Machara, keď zo 7 m trafil brvno. Veľmi dobrý výkon podal aj Sameš, ktorý ťahal naše útoky. V závere sa hostia uzavreli pred vlastným pokutovým územím, aj vzhľadom k tomu, že od 51. min hrali v oslabení o jedného hráča, no naši dorastenci nevedeli nájsť účinný recept na obranu súpera. Zápas sa napokon skončil deľbou bodov.

Borčice – Lednické Rovne 0:0

ŽK: 24. Štefánek, 51. Sameš 58. Hasidlo – 13. Kristín, 21. Kojtal, 57. Pihík, ČK: 51. Kristín (po 2. ŽK). Rozhodoval: Hulínek, 50 divákov.

ISKRA: Huňa – Hudcovksý, Machara, Ciesar, Hasidlo, Tomanica, Štefánek, Švitel, Kobela (76. Chrenko), Bartoš, Sameš. Tréner: Štefan Grendel.

CRYSTAL: Čerňan – Bednár, Gorelka, Kamenický, Pihík, Pavlis, Kojtal, Hajný (66. Domin), Kristín, Figur (80. Strapko), Gereg. Tréner: Vladimír Hornáček.

Štefan Grendel (tréner Iskry): „V zápase šlo o veľa  a tomu sme aj podriadili taktiku. Derby s Lednickými Rovňami má vždy špecifický náboj. Teraz o to viac, že sa jednalo o súboj o prvé miesto. Zápas bol skôr bojovný ako pohľadný. Hráči si zaslúžia pochvalu, pretože bojovali až do záverečného hvizdu. Ku gólu nám chýbal aj kúsok šťastia.“

Ostatné výsledky: Trenčianske Stankovce – Dolné Vestenice 4:2, Nitrianske Rudno – Papradno 1:2, Nemšová – Veľké Kostoľany 5:2, Holíč – Beluša 1:2, Bošany – Kúty 3:1, Nová Dubnica – Boleráz 3:0.