FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Barčík pred Nitrou: Viažu ma k nej krásne spomienky

Barčík pred Nitrou: Viažu ma k nej krásne spomienky

Borčická desiatka Miroslav Barčík je lídrom mužstva. Špecifický súboj odohral proti Žiline, v ktorej prežil najkrajšie futbalové roky. Teraz na neho čaká ďalší výnimočný súper, Iskra privíta Nitru, v ktorej kedysi tiež pôsobil a zanechal tam kus svojho ja.

Iskra mala nabitý program, súboj v Šali s prehľadom zvládla a vyhrala 3:0, potom však prišlo vypadnutie v Slovenskom pohári so Žilinou, čo bol špecifický duel pre 37 -ročnú ikonu Miroslava Barčíka. „Poviem to priamo, nerád hrám proti Žiline. Boli to zmiešané pocity. Dosiahol som s nimi najväčšie úspechy. Zápas pre mňa nebol jednoduchý,“ prezradil Barčík.

Ťažký týždeň ukončia Borčice sobotňajším súbojom proti exligistovi z Nitry. „Je to ašpirant na postup, hoci momentálne sú v kríze. Nebude to však jednoduché. Ideme od zápasu k zápasu,“ uviedol tvorca hry Iskry, ktorý pôsobil pod Zoborom v sezóne 2008/2009. „Viažu ma k nej krásne spomienky, pretože sa nám tam s manželkou narodil syn. Ono to pôjde všetko stranou, sú to len predzápasové myšlienky a v stretnutí na to už nebude čas. Budem sa koncentrovať len na svoju hru,“ opísal pocity Barčík.

Miláčik fanúšikov má na svojom konte 403 ligových štartov, na dorovnanie prvého Martina Poljovku mu chýba len jeden štart v najvyššej súťaži. „Áno, viem o tom. Sledujem futbal i takéto štatistiky. Nepovedal by som, že je to méta, za ktorou by som sa hnal, pretože už som mal možnosť vrátiť sa do ligy, ale pokračoval som v kariére iným smerom. Ak život a futbal prinesie takú príležitosť, určite budem rád, ale ak nie, nič sa nedeje,“ uzavrel Baggio.