FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Siva novou posilou mäsokombinátu!

Siva novou posilou mäsokombinátu!

Ešte donedávna brázdil ligové trávniky, dnes je oporou a kapitánom Iskry Borčice a najnovšie sa zamestnal vo fabrike Púchovského mäsového priemyslu. Obranca Matej Siva už nebude naháňať len loptu, ale aj dobré čísla predaja.

O tom, že bude nielen hrať futbal, ale aj pracovať rozmýšľal už dlhšie. „Počas postupu z tretej ligy sme sa o tom bavili. Pán Fabuš so mnou ráta na post obchodného zástupcu pre región Turiec, Orava, Kysuce a Liptov. Teraz sa zaúčam pri kolegovi Peťovi Beňovi. Behám s ním po odberateľoch a pozorne sledujem čo sa má ako robiť. Veľa času trávim aj priamo v závode v Púchove, kde pomáham a pričuchnem si aj k manuálnej robote. Musím spoznať všetky výrobky a poznať mäso,“ prezradil novinku rodák z Martina. „Rozdiel medzi bravčovým a hovädzím už viem na prvý pohľad,“ usmial sa Matej Siva.

Pravý obranca, ktorý má skúsenosti z Ružomberka, Teplíc, Trnavy či Myjavy týmto krokom myslí na svoju budúcnosť. „Mám 31 rokov. Nechcem nič privolávať, ale môže prísť nejaké zranenie, výkyv výkonnosti. Človek nemôže vedieť, kedy bude musieť skončiť s futbalom. Chcel som pracovať, nemám s tým problém. Majiteľ mi ponúkol miesto a som mu za to vďačný,“ uviedol 31 ročný futbalista. „Doteraz mám za sebou len nejaké fušky, stále zamestnanie na pracovnú zmluvu som ešte nemal. Zatiaľ ma to baví, aj v mäsokombináte je to zaujímavá robota. Chodím na pracovisko aj na šiestu ráno, kde som so spoluhráčmi Jozefom Deckým a Jurajom Masárikom. Snažím sa čo najviac naučiť. Verím, že sa mi bude dariť predávať výrobky a mäso,“ zaželal si Siva.

V jesennej časti podáva kapitán Iskry výborné výkony. „Hlavne nás ťahá Miro Barčík. Z posledných dvadsiatich presných zásahov, keď nedal gól, tak ich určite pripravil. Je to zásluha celého mužstva, darí sa nám, sme na víťaznej vlne,“ pokračoval Siva.