Dorastenci sa pohrali s Dolnou Súčou

Zverenci trénerského dua Štefan Grendel-Roman Hasidlo si schuti zastrieľali. Na pôde Dolnej Súče strelili osem gólov a v tabuľke sa posunuli na druhé miesto. O týždeň budú bojovať dokonca o prvú priečku v regionálnom derby proti Lednickým Rovniam.

Zápas na mäkkom a rozmáčanom teréne mal jednoznačný priebeh. Dorastenci od úvodného hvizdu hlavného rozhodcu udávali tempo zápasu. Už do polčasu strelili tri góly a po prestávke pridali ďalších päť. Po troch remízach na ihriskách súperov sa už hotovali túto sériu prerušiť. Čo sa im aj podarilo. Domáci tím bol zložený prevažne z mladších hráčov, ktorí fyzicky na našich chlapcov nestačili. Okrem ôsmich parádnych gólov si ešte Bartoš dovolil luxus v podobe nepremeneného pokutové kopu.

Dolná Súča – Borčice 0:8 (0:3)

Góly: 23., 47. a 84. Štefánek, 68. a 77. Sameš, 11. Machara, 34. Hasidlo, 63. Tomanica, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Hulínek, 20 divákov.

DOLNÁ SÚČA: Hatnančík – Kučerák, Repa, Oláš, Krajčo, Gazdík, Hamaj, Gajdošík, Grúlik, Miklas, Kozáček (67. Bizoň)

ISKRA: Huňa – Hudcovský, Machara (67. Gravas), Ciesar, Hasidlo (57. Chrenko), Tomanica, Štefánek, Švitel, Kobela, Bartoš, Sameš. Tréner: Š. Grendel.

Štefan Grendel (tréner Iskry): „Teší ma, že si chlapci zápas užili. Pred ďalším zápasom proti Lednickým Rovniam sme sa potrebovali chytiť najmä vo fáze zakončenia. Napriek náročnému terénu sa nikto nezranil, čo je jedno z najväčších plusov. O týždeň nás čaká duel jesene. Pevne verím, že ho úspešne zvládneme.“

Ostatné výsledky: Dolné Vestenice – Bošany 2:0, V. Kostoľany – Nitr. Rudno 1:0, Led. Rovne – N. Dubnica 3:2, Boleráz – Tr. Stankovce 0:2, Kúty – Holíč 5:1, Beluša – Nemšová 1:2.