FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Žilina? To bude sviatok pre Borčice

Žilina? To bude sviatok pre Borčice

Tentoraz vyšiel síce gólov naprázdno, ale opäť bol dôležitou súčiastkou Iskry pri víťaznom stretnutí na ihrisku Šale. Skúseného Miroslava Barčíka čakajú dva špecifické súboje proti tímom, v ktorých pôsobil.

Iskra sa po víkendovom triumfe 3:0 v Šali odtrhla na čele tabuľky na dva body pred prenasledovateľa z Dolnej Ždane, ktorá zakopla v Dunajskej Lužnej. „Potvrdili sme body z domáceho ihriska proti juniorke Trnavy. Sme radi, že sme to výsledkovo i herne zvládli, pretože to nebol jednoduchý zápas. Šaľa od začiatku vyrukovala s tvrdou, miestami až agresívnou hrou. Dohrávali súboje, ale dali sme dôležitý prvý gól. To nás upokojilo a mohli sme pokojne vyhrať aj vyšším rozdielom,“ vrátil sa k súboju pri Váhu Miroslav Barčík.

Iskru čaká nabitý program, v stredu pohár proti Žiline a následne ligový duel proti Nitre. V oboch kluboch Barčík v minulosti pôsobil.„Náročný program odštartoval už súboj v Šali. Prvý krok sme zvládli a teraz nás čaká Žilina a ašpirant na postup Nitra, hoci momentálne sú v kríze. Nebude to však jednoduché. Ideme od zápasu k zápasu, najdôležitejší je pre nás vždy ten najbližší duel a to je práve ten proti Žiline,“ prezradil Barčík, ktorého kariéra je pretkaná práve žilinskými farbami. „Bude to pre mňa špecifický duel. Treba povedať, že pre Borčice to bude veľký futbalový sviatok. Podľa môjho názoru k nám príde najúspešnejšie mužstvo nového tisícročia,“ doplnil.