Tri body aj zo Šale!

Body sme vydolovali aj v Šali. Na pôde nášho prenasledovateľa sme vyhrali 3:0 a udržali sa na čele Doxxbetligy.

Od úvodných minút boli Borčice aktívnejšie. Súpera zatlačili pred svoju šestnástku a ten sa len bránil. Najskôr vychytal Augustíniho domáci gólman Kolmokov, ale v 24. minúte  sa po rohu Barčíka presadil hlavou obranca Bašista a fanúšikovia Iskry, ktorí prišli do Šale jasali. V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil, Iskra predčila svojho súpera vo všetkých smeroch a boli na koni. V 57. minúte sa do strely oprel Živčic s lopta sa trepotala v sieti druhýkrát. To už bolo jasné ako sa zápas skončí, ale do šestnástky Dusla vnikol káitán Iskry Matej Siva a presnou strelou k bližšej žrdi pridal tretí klinec do rakvy domácich. Zverenci Jozefa Majoroša mohli výsledok ešte zveľadiť, ale na svetelnej tabuli sa už nič nezmenilo. Borčice na horúcej šalianskej pôde vyhrali 3:0, potvrdili tak priebežné prvé miesto v tabuľke a chlapci sa už sústredia na stredu, keď doma privítame v 4.kole Slovenského pohára Žilinu (28. októbra o 14.00 hod.).

Duslo Šaľa - Iskra Borčice 0:3 (0:1)
Góly: 24. Bašista, 57. Živčic, 79. Siva, ŽK: Siva, Janec, A. Plavšič. Rozhodoval: Marhefka, 325 divákov.

DUSLO: Kolmokov - Ďatko (59. Krčík), Hambálek, Janco, Cisár, Guemache, Kastelovič, Remeň, Sedlák, Švec (77. Kochan), Medgyes (46. Herceg). Tréner: Peter Gergely
ISKRA: Penksa - Siva, Bašista, Bagi, Púček - A. Plavšič, Živčic - Augustíni (87. Mačina), Barčík, Janec (70. Revák) - Kováč (81. Le Giang). Tréner: Jozef Majoroš