FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Nesmieme zaspať na vavrínoch, upozorňuje Penksa

Nesmieme zaspať na vavrínoch, upozorňuje Penksa

Máme im čo vracať. Domáci zápas so Šaľou (1:3) zverencom trénera Jozefa Majoroša nevyšiel podľa predstáv. Rozhodne iné predstavy má kabína o zajtrajšom zápase. Brankár Pavol Penksa chce, aby body šli hore Váhom.

„Súťaž začali veľmi dobre. Majú svoju silu, hoci posledné zápasy Duslu nevyšli podľa predstáv,“ zamyslel sa nad najbližším súperom 29-ročný brankár. Pavol Penksa v Šali pôsobil. V sezóne 2007/2008 ako začínajúci gólman v tomto klube hosťoval. „Bol som mladý a vďačný, že som dostal príležitosť. Druhá liga bola pre mňa vtedy veľmi dobrý odrazový mostík. Vytvorili sme parádnu partiu. Spomienky mi zostali iba tie najlepšie,“ zaspomínal si rodák zo Spišskej Novej Vsi.

Duslo je v doterajšom priebehu jediným tímom, ktorý nás dokázal zdolať na štadióne Iskry. Zatiaľ jediný vzájomný duel rozhodol hetrikom Šimon Valachovič a dohrávali sme bez dvoch vylúčených hráčov. „V tom čase som ešte nechytal a zápas som nevidel. Kabína však chce súperovi vrátiť požičané a brať všetky body. Ak do zápasu pôjdeme na sto percent a nič nepodceníme, mali by sme byť úspešní,“ zdôrazňoval niekdajší gólman Ružomberka či Dunajskej Stredy.

Iskra ťahá sériu pozitívnych výsledkov, na rozdiel od toho sa Šaľa trápi, keď prehrala už štyri duely v rade. „Nemôžeme čakať, že výhra príde sama. Veľmi dobre vieme, ako sme sa dostali na vrchol. Jedine tvrdá práca nám zabezpečí body. Zápas bude možno viac o bojovnosti ako o kráse. Nálada v kabíne je výborná. Nesmieme však zaspať na vavrínoch,“ zakončil rozhovor Penksa.

Zápas v Šali začína v sobotu 24. októbra o 13.30 hod.