Dorast priviezol z Papradna cenný bod

V 11. kole IV. ligy severozápad dorastu remizovali zverenci trénerského dua Grendel-Hasidlo na horúcej pôde v Papradne 2:2 (1:1). Bod zachraňoval sedem minút pred  koncom zápasu Štefánek.

Na rozmočenom a náročnom teréne sa stretli dve vyrovnané mužstvá. Iskra mala z hry viac a výkonom vynikal najmä Mário Machara, ktorý bol na neudržanie. Do vedenia sme sa dostali v 26. min, keď po skrumáži v pokutovom území odpískal hlavný rozhodca jedenástku. Tú bez problémov premenil na prvý gól zápasu Hudcovský – 0:1. Vzhľadom na kvalitu trávnika oba tímy nemohli ponúkať oku lahodiaci futbal. Domácim sa podarilo vyrovnať v 36. min Gáboríkom a do vedenia sa dostali na začiatku druhého polčasu po presnom zásahu Zborana. To dorastencov vyburcovalo k zvýšenej snahe o zvrat v zápase. Smerom na brankára súpera sa hrnul jeden útok za druhým, no neúspešne. Napokon sa vyrovnať podarilo až v 83. min Štefánekovi, ktorý parádne trafil z priameho kopu.

Papradno – Borčice 2:2 (1:1)

Góly: 36. Gáborík, 52. Zboran – 26. Hudcovský (11 m), 83. Štefánek, ŽK: Gardoň, Sepeš, Bulík – Hasidlo, Sameš. Rozhodoval: Judiny, 50 divákov.

PAPRADNO: Gardoň – Sepeš, Kontil (67. Šramčík), Bulík, Zboran, Jeleník, Gardoň, Gáborík, Zboran, Santus, Galko. Tréner: F. Brezničan.

BORČICE: Huňa – Hudcovský, Machara, Ciesar (63. Chrenko), Hasidlo, Tomanica (83. Gravas), Štefánek, Švitel, Kobela, Bartoš, Sameš. Tréner: Š. Grendel.

Roman Hasidlo (asistent trénera): „Stávame sa remízovým kráľom. Zápas v Papradne bol fyzicky aj psychicky veľmi náročný. Vzhľadom na priebeh zápasu nie je bod zlý, pretože domáci boli kvalitným súperom. Ďalší plusový bod do tabuľky pravdy teší a všetci sa už tešíme na zápas jesene proti Lednickým Rovniam.“

Ostatné výsledky 11. kola: Trenčianske Stankovce – Lednické Rovne 5:3, Nemšová – Kúty 1:1, Beluša – Veľké Kostoľany 8:0, Holíč – Dolné Vestenice 4:2, Bošany – Boleráz 3:0, Nová Dubnica – Dolná Súča 8:4.