FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Rozdielový Barčík

Rozdielový Barčík

Dokazuje, že nepatrí do starého železa. Skúsený tridsaťsedemročný futbalista Miroslav Barčík na ihrisku žiari a svojimi výkonmi udivuje všetkých, ktorí sledujú zápasy Iskry Borčice. Ľudia mu tlieskajú a on si odnáša darčekové koše.

Proti juniorke Trnava ho bolo plné ihrisko a každá útočná akcia Iskry mala jeho rukopis. Kým v prvom dejstve mu priamy kop nevyšiel, v druhom trafil presne a poslal Borčice do vedenia. Aj pri ďalších dvoch góloch ukázal svoje umenie, keď z mladíkov Trnavy urobil učňov. „Môžu mu kopačky umývať,“ zhodli sa fanúšikovia pri pohľade na výkon Barčíka. Pri jednej z technických parádičiek si dokonca vyslúžil obrovský potlesk zaplneného štadióna. „Keď tu bude hrať takto aj naďalej, môžu mu tu postaviť mohylu,“ smial sa jeden z priaznivcov Iskry. Uznanie si vyslúžil bývalý hráč Žiliny, Trnavy či Nitry aj od trénera juniorky Trnavy Petra Zelenského. „Medzi nami a Borčicami bol jediný markantný rozdiel, že oni majú Barčíka a my takého hráča nemáme. To podľa mňa rozhodlo. Bol vo všetkých troch góloch,“ uviedol Zelenský.

Ako je v Borčiciach zvykom, z oboch tímov si najlepší hráči odnášajú darčekový kôš s dobrotami Baron od Púchovského mäsového priemyslu. Kým z Trnavy to bol stredopoliar Christián Steinhubel, na strane Iskry nebolo o čom, a už druhýkrát v tejto sezóne si mäsové výrobky za svoj výkon zaslúžil práve Miroslav Barčík. 

Fotogaléria

  • Rozdielový Barčík