Po výhre nad Trnavou na prvé miesto v tabuľke

Už sme prví! Po víkendových výsledkoch sa Iskra dostala na čelo Doxxbet ligy, keď na domácom trávniku porazila juniorku Trnavy 3:0. Vo všetkom podstatnom mal prsty tridsaťsedemročný Miroslav Barčík, ktorý jeden gól dal, na dva prihral a bol ústrednou postavou stretnutia.

Borčice šli do zápasu s jasným cieľom vyhrať. Po zaváhaní Nitry v Seredi totiž hráči i tréneri vedeli, že v prípade víťazstva sa dostaneme na líderskú pozíciu. Na ťažkom rozmočenom teréne sa v prvom polčase oba tímy len hľadali. Prvú šancu si vypracovali hostia, ale nedotiahli akciu do konca.

Na druhej strane sa ocitol vo vyloženej šanci Kováč, ale zblízka hlavičkoval vedľa brány. Mladí Trnavčania hrali tvrdo, dohrávali súboje, za čo inkasovali aj veľa kariet. Iskra sa však revanšovala športovým spôsobom a pri všetkom dôležitom bol nestarnúci Miroslav Barčík, ktorého bolo opäť plné ihrisko. V 51. minúte si postavil loptu na hranici šestnástky a ponad múr ukázal svoje majstrovstvo, keď technickou strelou prekonal brankára Strapáka. O štvrťhodinu si Barčík posadil na zadok obrancu Spartaka, pred bránou našiel Augustíniho a ten zvýšil na 2:0. Prvý zásah v drese Iskry si pripísal stopér Peter Bašista, keď hlavou pohladil center Barčíka a prikrášlil výsledok, ktorým sa Borčice dostali na prvé miesto v tabuľke.

Jozef Majoroš, tréner Iskry: „Čakal som ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Prvý polčas sme sa nevedeli presadiť, hoci sme si vypracovali nejaké šance my aj náš súper. V druhom dejstve sme chceli hrať viac aktívnejšie, a samozrejme, pomohol nám prvý gól, ktorým sme sa nakopli a začali sme hrať svoju hru. Myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať. Chlapcom chcem poďakovať za predvedený výkon. Nie je ľahké sa dostať na špicu a nám sa to podarilo.“

Iskra Borčice - Trnava juniori 3:0 (0:0)

Góly: 51. Barčík, 65. Augustíni, 73. Bašista, ŽK: Bagi - Strapák, Hrebík, D. Ujlaky, Bortel, Bakuš, Mečiar, Casado. Rozhodoval: Chmura, 680 divákov.

ISKRA: Penksa - Siva, Bagi, Bašista, Púček - Augustíni, Gábor (53. A. Plavšič), Barčík, Živčic (86. Decký), Janec (82. Mačina) - Kováč. Tréner: Jozef Majoroš.

TRNAVA: Strapák - Hrebík, Deket, Bortel, Mečiar - Ujlaky, Steinhubel, Casado, Bakuš (75. Slávik), Pikulík (63. Kráľovič) - Baša (63. Jirka). Tréner: Peter Zelenský.

Ostatné výsledky: Sereď - Nitra 2:0, Žilina B - Banská Bystrica 0:0, Nové Mesto nad Váhom - Šaľa 2:1, Slovan juniori - Dunajská Lužná 1:1, Pohronie - Senec 3:0.