Dorast remizoval na pôde silného Nitrianskeho Rudna

Zverenci trénerského tandemu Grendel-Hasidlo sa v 10. kole IV. ligy severozápad predstavili na pôde jedného z ašpirantov na postup v Nitrianskom Rudne. Kvalitný zápas sa napokon skončil deľbou bodov.

Hŕstka divákov na ihrisku v Nitrianskom Rudne videla veľmi dobrý zápas. Domáci nastúpili s trojicou silných individualít, ktorí tvorili hru. Vedenia sa Iskra ujala skoro. Už v 6. min Hudcovský parádne trafil z priameho kopu a bolo 0:1. Následne mohol pridať druhý gól Bartoš, no samostatný nájazd na brankára nevyužil. Domáci do polčasu vážnejšie pohrozili iba raz, keď trafili konštrukciu brány.

Po zmene strán Borčice obliehali bránu súpera v snahe pridať upokojujúci presný zásah. Ten neprišiel. Desať minút pred naplnením riadneho hracieho času prišlo vyrovnanie. Hoci Huňa už držal loptu vo svojej moci, domáci hráč ju na dvakrát vydoloval a upravil na konečných 1:1.

Nitrianske Rudno – Borčice 1:1 (0:1)

Góly: 80. Palárik – 6. Hudcovský, ŽK: 64. Sameš, 80. Hudcovský. Rozhodoval: Šándrik, 30 divákov.

NITRIANSKE RUDNO: Oršula – Masný, Šegul (29. Dostál), Trepáč (74. Jestrebský), Papranec, Líška, Adamec, Hronec, Palárik (85. Pastierovič), Cebák, Hlinka. Tréner: R. Kluvanec.

ISKRA: Huňa – Hudcovský, Machara, Ciesar, Hasidlo, Tomanica (82. Gravas), Štefánek, Švitel (63. Chrenko), Kobela, Bartoš, Sameš. Tréner: Š. Grendel.

Štefan Grendel, tréner Iskry: „Opäť sme dokázali byť herne dominantní. Do Rudna sa po body nechodí. Bod je pekný, ale chceli sme všetky tri. Síce nie sme prví, ale tabuľka pravdy hovorí jasnou rečou v náš prospech, keď pred konkurentmi máme päťbodový náskok.“

Ostatné výsledky: Dolné Vestenice – Nemšová 2:1, Dolná Súča - Tr. Stankovce 3:6, Papradno – Nová Dubnica 2:1, Led. Rovne – Bošany 3:0, Boleráz – Holíč 2:2, Kúty – Beluša 2:1.