Krutá prehra v Banskej Bystrici

Futbalsiti Iskry po siedmich víťazných dueloch okúsili trpkosť prehry, keď podľahli vonku Banskej Bystrici 1:2. O víťazstve Dukly pritom rozhodla diskutabilná penalta. Škoda toho, pretože tri body by nás katapultovali do trháku v tabuľke.

Posledné súboje Banskej Bystrice už naznačovali, že to nebude mať Iskra na ich trávniku jednoduché, pretože Dukla sa zlepšuje od zápasu k zápasu. To potvrdili aj proti Borčiciam. Na ťažkom rozmočenom teréne najskôr pohrozili hlavičkou, no lopta skončila na brvne Penksovej brány. V desiatej minúte mohol rozjasať fanúšikov Iskry Barčík, ale jeho strela skončila na pravej tyči Borošovej brány. V prvom dejstve bolo na oboch stranách mnoho nepresností, chýbala futbalová kvalita a Borčiciam opäť pomohla konštrukcia brány po strele Willwébera. V druhom dejstve hra trochu ožila, v súbojoch sa priostrilo a po jednom z rohových kpov sa tešila Iskra v 56. minúte z vedúceho gólu, keď Barčík posadil loptu na hlavu Aleksandra Plavšiča. O desať minút sa podarilo domácim vyrovnať, keď z diaľky napriahol Peševič a jeho strela k tyči sa zatrepotala v sieti. V 73. minúte vstúpil do deja aj hlavný rozhodca Leško, keď videl údajný faul Sivu na Banskobystričana. Pokutový kop premenil Peševič a Dukla šla do vedenia. V závere sa snažili Borčice aspoň o vyrovnanie, no šťastena im tentoraz nepriala. Škoda toho, pretože ostatné výsledky nám nahrali a v prípade remízy by sme mali jednobodový náskok pred Nitrou. Takto sa s nimi stále delíme o čelo tabuľky.

Banská Bystrica – Borčice 2:1 (0:0)

Góly: 66., 73. Peševič (druhý z 11 m) – 56. A. Plavšič, ŽK: Boroš, Garagič, Willwéber – Púček, Augustíni, A. Plavšič, Siva. Rozhodoval: Leško, 539 divákov.

DUKLA: Boroš – Rejdovian, Nikolič, Snitka, Garagič (61. Vila), M. Pančík (90. Šufliarský), Had, Peševski, Willwéber, Lekaj (88. Urgela). Tréner: Ľ. Faktor.

ISKRA: Penksa – Siva, A. Plavšič, Bašista, Púček – Gábor (76. Klabník), Živčic (83. Luhový) – M. Plavšič (46. Revák), Barčík, Augustíni – Kováč. Tréner: J. Majoroš.

Ostatné výsledky: Šaľa – Sereď 0:2, Senec – Nitra 3:1, Dunajská Lužná – Žilina B 2:4, Trnava juniori – Nové Mesto nad Váhom 0:3, Pohronie – Slovan B (hrá sa v nedeľu o 15.00 hod.)