FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

S rešpektom, ale vyhrať

S rešpektom, ale vyhrať

Ideme ako píly. Futbalisti Iskry si priviezli minulý víkend tri dôležité body z ihriska Dunajskej Lužnej a v sobotu ich čaká ďalší zápas vonku, tentoraz v Banskej Bystrici. Obranca Peter Bašista okrem tréningov stihol aj inú vec. „Už som mal dlhé vlasy, tak som sa bol ostrihať,“ usmial sa skúsený stopér.

Borčice ťahajú sériu siedmych stretnutí bez prehry a najbližšie sa predstavia na ihrisku poslednej Banskej Bystrice. "Naše posledné výsledky sú potešujúce, ale súťaž je dlhodobá. Budeme radi, keď potvrdíme body z uplynulých duelov a vyhráme. Nemôžeme zaspať na vavrínoch, musíme sa držať pri zemi a podať stopercentný vykon," prezradil Peter Bašista.

Prvá časť druholigového pelotónu je za nami, na rade sú odvety a Iskru čaká druhý zápas v rade na súperovom trávniku. "Súboje vonku sú špecifické. Ak sa chceme usilovať o najvyššie priečky, tak musíme nosiť body aj z vonku, tie doma nestačia," pokračoval.

Banskú Bystricu sme porazili v prvom kole vysoko 4:1, ale hráči spod Urpína spravili počas ďalších duelov pokrok. "Ten zápas je dávno za nami, aj ja som naňho už zabudol. Čaká nás opäť náročný zápas. Je to o našom prístupe. Máme svoju kvalitu, ale tú má aj Banská Bystrica. Ideme tam s rešpektom, vážime si každého súpera a uvidíme čo z toho bude. Najlepšie by bolo dať rýchly gól, ale žiadny zápas nemá predpísaný scenár. Musíme hrať aktívne dopredu a dávať si pozor v defenzíve, aby sme si to neskomplikovali," uviedol Bašista, ktorý sleduje aj úspešné ťaženie futbalovej reprezentácie Slovenska v boji o postup na európsky šampionát. "Mám tam kamarátov, s ktorými som ešte hrával. Fandím im a chýba len krôčik od veľkého úspechu. Budem to sledovať v televízii a verím, že postup potvrdia už proti Bielorusku," uzavrel Bašista.

Zápas v Banskej Bystrici začína v sobotu 10. októbra o 15.00 hod.