FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Dorastenci makali u Tatara a regenerovali na chate

Dorastenci makali u Tatara a regenerovali na chate

Siahajú na postup a robia maximum, aby sa držali na špici. Dorastenci Iskry majú po neúplných kolách na svojom konte 18 bodov a z tretej priečky sa môžu posunúť vyššie už cez víkend, keď sa predstavia na ihrisku v Nitrianskom Rudne. Keďže mali posledný víkend voľno, celý týždeň využili na netradičnú prípravu.

Dorastenci odohrali osem zápasov a ešte neokúsili trpkosť prehry. Pripísali si päť výhier a tri remízy, a tak sa stále držia na čele tabuľky. Počas víkendu nehrali zápas, keďže sa Ilava odhlásila zo súťaže, a tak si uplynulý týždeň spestrili aj inak ako futbalom. „V pondelok sme trénovali, chlapci makali, lebo potrebovali dobiť baterky. V stredu sme odohrali prípravný zápas proti mužom Pruského a vo štvrtok sme absolvovali tréning vo fitnescentre Fitfabrik u Tomáša Tatara pod dohľadom kondičného trénera Stanislava Magulu a následne si chlapci vybavili telocvičňu a boli si zahrať futbal,“ prezradil tréner Štefan Grendel. „Cez víkend som im dal tri dni voľna, nech si oddýchnu od futbalu. Sú výborný kolektív, tak si trošku vyrazili na spoločnú chatu,“ doplnil.

Zaberačku v Tatarovom fitku si chlapci pochvaľovali. „Bolo to výborné, určite to budeme využívať častejšie. Mali trochu svalovicu, ale zvládli to. Nebolo to veľmi náročné, pretože sme deň predtým mali zápas. Cvičil som s nimi a veruže, nedal som sa zahanbiť,“ usmial sa kouč dorastencov.

Trénerské duo Grendel - Hasidlo ich už v novom týždni pripravuje na najbližší zápas v šlágri kola na trávniku druhého Nitrianskeho Rudna. V pondelok absolvovali tréning, ktorých ich čaká aj v stredu a v piatok si doprajú predzápasový tréning. „Cestujeme na horúcu pôdu. Z deviatich zápasov to bude u šiesty vonku, takže si môžeme polepšiť aj v tabuľke pravdy a predskočiť nášho súpera v tabuľke,“ uviedol Grendel. „Musím povedať, že chlapci poctivo trénujú, makajú na sebe. Mrzí ma, že sme pre zranenia či karty prišli o Ciesara, Rózsahegyiho i Barteka. Posilnili sme sa o dvoch hráčov z Trenčianskych Teplíc, ktorí dobre zapadli do tímu,“ dodal bývalý tréner seniorov Iskry.

Zápas v Nitrianskom Rudne začína v sobotu 10. októbra o 14.30 h.