Výkon hodný troch bodov

Do Dunajskej Lužnej prišlo Iskru povzbudiť asi 80 fanúšikov a odmenila sa im dobrým výkonom a troma bodmi. Predĺžila tak sériu bez prehry na sedem zápasov, z toho šesť víťazných.

V prvých minútach sa tímy oťukávali, potom prebrali opraty Borčičania a nepustili ich do konca očakávaného súboja. Mali loptu viac na svojich kopačkách, hrali koncentrovane, lepšie kombinovali, vytvárali si šance. V 21. minúte mohol otvoriť skóre po ukážkovej narážačke Barčík, ale vyznamenal sa domáci brankár. Po minúte mal gól na kopačke Kováč, z tutovky ale prestrelil.
Prevaha Iskry priniesla ovocie v 26. minúte, rýchlu kombinačnú akciu rozohral Barčík a bol aj na jej vydarenom konci – 0:1. Gól priniesol na kopačky nováčika hernú pohodu i ďalšie šance, no v závere polčasu sa prebudili aj domáci. Ich snaha končila pred šestnástkou súpera.
Lepší vstup do druhého polčasu v podobe gólu Kováča (49. minúta) - po rýchlej akcii a vyšachovaní obrany OFK - si Borčičania ani nemohli priať. Dvojgólové vedenie potom chceli zveľadiť ďalší borčickí strelci, no akoby si šetrili pušný prach na ďalšie súboje. Domáci po prestávke síce zrýchlili, bojovali, najväčšie nebezpečenstvo hrozilo po štandardkách, ale do vyloženej šance sa nedostali. Iskra doviedla duel kompaktným kolektívnym výkonom a s prehľadom k trom bodov a jej víťazstvo je zaslúžené.
Jozef Majoroš, tréner Iskry: „Chlapcom futbal v poslednom čase naozaj chutí, tak som im v kabíne pred zápasom povedal, nech to ukážu aj na ihrisku v Lužnej. Myslím, že sme vyhrali zaslúžene a predviedli sme hru, na ktorú sa dalo dívať. Ďakujem hráčom za výkon a nasadenie, v prvom polčase ukázali kvalitu i dôraz a už vtedy mohlo byť rozhodnuté. Teší ma strelecký apetít Barčíka i Kováča, jeho druhý gól prišiel v ideálnom čase. Škoda len slabšej koncentrácie v závere oboch polčasov, súperovi sme znovu dovolili viac, našťastie tentoraz bez straty kvetinky. Som spokojný s bodmi i výkonom, teraz sa musíme sústrediť na duel v Banskej Bystrici."

D. Lužná – Iskra 0:2 (0:1)
Góly: 26. Barčík, 49. Kováč, ŽK: Barčík, rozhodovali: Hrčka – Hrmo, Jánošík, 550 divákov.
OFK: Močko – Luhový, Chromý, Horňák, Pipiška, Fejerčák (62. Hronec), Nosko, Jackuliak (72. Bališ), Stankovič, Bielik (62. Kečkéš), Kadera. Tréner: P. Fieber. ISKRA: Penksa – Siva, Bašista, Púček, A. Plavšič, Augustíni (84. Mačina), Barčík (78. Le Giang), Živčic, Gábor, Kuzma (65. Janic), Kováč. Tréner: J. Majoroš.