FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Do neznáma s cieľom vyhrať

Do neznáma s cieľom vyhrať

Zostávajú nohami na zemi, ale myslia len na víťazstvá. Nálada v mužstve Iskry je výborná, chlapci cítia šancu byť naďalej na čele tabuľky. K tomu je však potrebné vyhrať na ihrisku nevyspytateľnej Dunajskej Lužnej. Stredopoliar Borčíc Michal Živčic sľúbil, že vydajú na ihrisku všetky sily, aby si odviezli domov tri body.

„Súpera veľmi nepoznáme, ale tešíme sa na zápas. Máme za sebou dobrú šnúru, tak by sme ju radi natiahli. Ideme tam s jasným cieľom vyhrať, dúfam, že sa nám to podarí,“ prezradil stredopoliar Michal Živčic. „Určite by sa nám doma pred vlastnými fanúšikmi hralo lepšie. Takto ideme do prostredia, v ktorom sme niektorí nikdy neboli. Nepoznáme štadión, ani to akí sú tam ľudia, ale v každom stretnutí chceme bodovať naplno a s takým úmyslom vycestujeme aj do Dunajskej Lužnej,“ uviedol.

Dvadsaťtriročný stredopoliar si uvedomuje dôležitosť každého stretnutia, keďže na čele majú rovnaký počet 19 bodov okrem Iskry aj ďalšie tri kluby Nitra, Pohronie a Šaľa. „Súťaž je veľmi vyrovnaná a uvedomujeme si, že hocijaké zakopnutie nás môže stáť dobrú pozíciu v tabuľke. Chceme byť čo najvyššie, takže dáme do toho všetko,“ prezradil Živčic, ktorý v prvých kolách príliš nehrával, ale potom sa svojej šance chytil a je stabilným členom základnej zostavy. „Teší ma dôvera trénera. Chcem hrávať pravidelne a usilujem sa vydať zo seba všetky sily, aby som mužstvu pomohol,“ povedal Mišo. „Škoda remízy s béčkom Žiliny, nezachytili sme ich góly a museli sme ich dobiehať. Pri troche šťastia sme to mohli aj otočiť,“ myslí si Živčic.

Zápas v Dunajskej Lužnej bude mať výkop v nedeľu o 15.00 hod.