FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Skvelý Barčík: Je to tímová robota!

Skvelý Barčík: Je to tímová robota!

Skvelé! Po 10. kole Doxxbetligy je Iskra už na čele tabuľky plece pri pleci s Nitrou, ktorá má mierny náskok len vďaka lepšiemu skóre. Borčiciam pomohla vysoká výhra nad rivalom z Pohronia, v ktorej mal najväčšie prsty nestarnúci Miroslav Barčík.

Víťazstvo nad Pohroním a zakopnutie Šali v Senci dotiahlo Borčice na čelo druhej ligy. „Sme radi, že naše zápasy sú v poslednej dobe z našej strany podstatne lepšie, hráme dobre a dostavili sa aj výsledky. Teší nás, že sme Pohronie porazili takým vysokým rozdielom,“ zamyslel sa Miroslav Barčík. „Pohronie tiež prispelo ku kvalitnému stretnutiu. Výsledok je pre nich možno krutý, ale mali sme veľa príležitostí. Už do polčasu sme dali dva góly, druhý polčas sme to vyšperkovali a pridali ďalšie dva,“ doplnil.

Najskúsenejší hráč Iskry mal prsty vo všetkom podstatnom. Na jeden gól prihral a dva aj sám strelil. „Som rád, že mi to padlo do siete, ale treba za tým hľadať prácu celého mužstva rovnako ako pri predošlých presných zásahoch. Zvládli sme to ako tím,“ prezradil Barčík, ktorý sa stal najlepším hráčom Iskry a po stretnutí si prevzal darčekový kôš s dobrotami Baron od Púchovského mäsového priemyslu. Z kádra Pohronia bol najlepším útočník Lukáš Garaj. „Je pekné, že sa v Borčiciach stále robí niečo pre futbal. Zútulňuje sa štadión a aj takéto maličkosti prispievajú k atraktivite. Myslím si, že aj diváci prispeli k tomu, že sme videli opäť kvalitný duel,“ myslí si bývalý hráč Žiliny, Nitry či Trnavy.

Zverenci Jozefa Majoroša sa po desiatich kolách predrali na čelo tabuľky, kde ich od Nitry delí len horšie skóre. „Na čele tabuľky sú štyri mužstvá, možno sa k nám dotlačia ďalšie. Súťaž je vyrovnaná. Treba ísť od zápasu k zápasu, zbierať body a hodnotenie si nechať po skončení jesennej časti. Uvidíme čo prinesú ďalšie stretnutia,“ uzavrel Barčík.

Fotogaléria

  • Skvelý Barčík: Je to tímová robota!