FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Oliver Augustíni po prehre s Trnavou: Hore hlavy!

Oliver Augustíni po prehre s Trnavou: Hore hlavy!

V prvom zápase proti Banskej Bystrici bol dôležitou súčasťou pri vysokom triumfe 4:1. Po stretnutí však okrem úsmevu z vydarenej premiéry v druhej lige strúhal aj bolestivú grimasu. Odniesol si to jeho členok, a tak Oliver Augustíni sledoval duel s trnavskou juniorkou len z tribúny.

Aké zranenie vás trápi?

V sobotu v prvom zápase s Banskou Bystricou sa mi stal výron v členku a veľmi mi to opuchlo. V týždni som trénoval len polovične a nebol som stopercentne pripravený, tak sme tomu nechali pokoj a oddych. Uvidíme ako sa to vylieči, so Šaľou chcem hrať.

Ako sa sledoval zápas z tribúny v Červeníku proti trnavskej juniorke?

Nebolo to príjemné. Každý futbalista chce byť na ihrisku a rovnako to je aj u mňa. Chalanom to proti trnavskej juniorke nevyšlo, ale netreba vešať hlavu, ešte je pred nami veľa zápasov. Treba dať hlavy hore a odčiniť to v dnešnom domácom zápase so Šaľou.

Čo ukázal zápas proti juniorom Spartaka?

Videli sme, že hrali dosť behavý a agresívny futbal. Chalanom to nevyšlo, ale taký je futbal. Hralo sa vo veľkom teple a stretnutia s juniorkami Trnavy, Slovana či Žiliny budú ťažké súboje. Sú to nevyspytateľní súperi. Ak im vyjde zápas, tak môžu vyhrať aj 3:0. Keď im to však nepôjde, dokážu rovnako aj prehrať.

Šaľu trénuje Peter Gergely, ktorého viacerí chlapci z kabíny poznáte z pôsobenia v neďalekej Dubnici. Bude to pre vás špecifický súboj?

Bude to zaujímavé. O motiváciu sa nám nestará ten, kto trénuje nášho súpera. Všetci vieme, o čo hráme. Pôjdeme do zápasu naplno, bez ohľadu na to, kto sedí na lavičke protivníka.

Ako sa pozerá na vynovený areál v Borčiciach?

Je to krásne. Páči sa mi to a ohlasy ľudí z okolia, ktorí boli na prvom zápase sú tiež pozitívne. Veľa fanúšikov mi hovorilo, že sa tešia na futbal. Som zvedavý koľko ich príde dnes.

V prvom kole nastavili fanúšikovia latku vysoko. Prišlo ich vyše tisíc. Ako ste to vnímali?

Čakal som už pred výkopom, že padne tisícka. Písalo mi veľa ľudí, ktorí sa o futbal ani nezaujímali, že sa chystajú do Borčíc. Verím, že sa z toho stane tradícia a budú radi chodiť na naše domáce stretnutia.