Štvorgólová výhra nad silným Pohroním

Šláger 10. kola Doxxbet ligy skončil jednoznačnou výhrou nad Pohroním 4:0. Perfektný výkon predviedol celý tím, no exceloval najmä nestarnúci Miroslav Barčík. Iskra sa aspoň dočasne usadila na prvom mieste.

V prvom polčase tímov z čela ligovej tabuľky videli diváci svižný futbal. Do brány Iskry sa postavila uzdravená posila Pavol Penksa. Iskra mala ideálny začiatok zápasu. Už v 5. min sa zo zovretia dvoch protihráčov vymanil Barčík, centrom našiel hlavu Kuzmu, no jeho zakončenie šlo tesne vedľa ľavej tyče. O štyri minúty nacentroval do ohňa Augustini a Bagi hlavičkou nedal Plachovi šancu – 1:0. Po dvadsiatich minútach domáci zakombinovali. Kuzma sa však vo vnútri šestnástky nedostal k zakončeniu. Hostia sa postupom času stávali nebezpečnejší, no obrana ich dokázala držať na dištanc. V 35. min udreli Borčice po druhý raz. Barčík potiahol loptu po pravom krídle, centrom našiel hlavu strelecky disponovaného Kováča, ktorý po druhýkrát dostal loptu do siete – 2:0.

Hostia sa po prestávke snažili niečo s výsledkom urobiť, no do čistých šancí sa prakticky nedostali. V 56. min Zuziak mohol ísť sám na Penksu, v poslednej chvíli ho sklzom zastavil kapitán Siva. O štyri minúty Frimmel posunul loptu na Garaja, ten však ťažkú loptu pred poloprázdnou bránou minul. V 72. min pridal tretí gól Iskry skvele hrajúci Barčík, keď ťažil z prihrávky Kováča a umiestnenou strelou k tyči prakticky rozhodol o osude zápasu. Bodku za šlágrom kola dal v 81. min Barčík, keď odrazenú loptu poslal za chrbát bezmocného Placha. Černou škvrnou za zápasom bolo zranenie Bagiho, ktorý šiel ešte počas zápasu na vyšetrenie do nemocnice. Najlepší hráči zápasu: Barčík (Iskra) a Garaj (Pohronie).

Borčice - Pohronie 4:0 (2:0)

Góly: 72. a 81. Barčík, 9. Bagi, 35. Kováč, hralo sa bez kariet. Rozhodoval: Pavlík, 672 divákov.

ISKRA: Penksa – Siva, Bagi (60. Le Giang), Bašista, Puček, - A. Plavšić, Živčic – Kuzma (78. Janec), Barčík, Augustini – Kováč (83. Mačina). Tréner: J. Majoroš.

FK: Plach – Hatok, Páleník, Nosko, Prikryl – Garaj, Paraj, Sojka, Frimmel (81. Gregáň) – Poliaček (81. Sekereš) – Zuziak (84. Blahút). Tréner: Š. Zaťko.

Jozef Majoroš (tréner Iskry): „Na zápas sme sa pripravovali zodpovedne. V prvom polčase sa nám podarilo dať dva góly. Po prestávke pridali aj hostia, ukázali, že vedia hrať futbal. Ustáli sme to a pridali ďalšie góly. Chalanom ďakujem za fantastický výkon.

Štefan Zaťko (tréner Pohronia): „Videli sme veľmi kvalitné stretnutie. Oba tímy chceli hrať futbal, útočiť, strieľať góly. Nám sa to nepodarilo. Súper využil všetky šance, ktoré mal. Zápas sa rozhodol 25 metrov od brány, kde bol súper jasne lepší.“