FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Za hetrik bude platiť

Za hetrik bude platiť

S tímom je necelé dva týždne a už sa zapísal najlepšie ako mohol - hetrikom. Útočník Iskry Alan Kováč (21) troma presnými zásahmi rozhodol duel na ihrisku juniorky Slovana, v ktorej kedysi pôsobil.

V súboji proti béčku Žiline si odbil debut v drese Borčíc, keď nastúpil na ihrisko ako striedajúci hráč. Na trávniku Rapidu, kde má domovský stánok juniorka Slovana už dostal dôveru trénera od začiatku a splatil ju troma gólmi, ktoré rozhodli o výhre Iskry 3:2. „Teším sa, lebo sme vyhrali nad mojim bývalým klubom. Som rád, že som mužstvu pomohol hetrikom, ale bez pomoci spoluhráčov by som ich nedal,“ vyjadril sa po stretnutí Alan Kováč. „Pokladnica v kabíne ma neminie. Chalani ma určite skasírujú alebo ich budem musieť pozvať aspoň na večeru,“ usmial sa rodák z Bratislavy.

Pondelok mal Alan poriadne nabitý. Dopoludnia sa tešil z promócie na vysokej škole a podvečer z víťazstva nad bývalými spoluhráčmi, ktorých skolil hetrikom. „Úspešne som dokončil bakalára. Prišla ma na zápas pozrieť aj rodina a kamaráti, takže som nesmierne šťastný, že to takto dopadlo,“ dodal Alan, ktorý študuje ekonómiu a manažment.