Kováč zničil hetrikom juniorku Slovana

Séria bez prehry trvá. Po stredajšej domácej remíze s béčkom Žiliny si hráči Iskry napravili chuť na pôde juniorky Slovana, keď v bratislavskom Prievoze vyhrali 3:2 zásluhou hetriku novej posily a bývalého hráča belasých Alana Kováča.

Pred očami viacerých známych tvári na štadióne bratislavského Rapidu sa v prvom dejstve hralo skôr medzi šestnástkami. Veľkú šancu Slovana spálil Lukáš Gašparovič, keď zblízka prekopol prázdnu bránu Borčíc. Na druhej strane mohli v 35. minúte skórovať Augustíni, Barčík i Kováč, ale ich pokusy zlikvidoval brankár Greif.

To, čo nevyšlo v prvom polčase sa podarilo v druhom. Rýchlo gól zo šatne vsietila čerstvá posila Iskry Alan Kováč. O minútu ten istý hráč zvýšil výstavným kúskom na rozdiel dvoch gólov, keď si spracoval loptu za obranu od Barčíka a ľavačkou trafil do šibenice. Borčice boli na koni. V 71. minúte. Barčík zahral štandardku z ľavej strany a na zadnej tyči nikým nekrytý Kováč skompletizoval svoj hetrik proti svojmu bývalému klubu.

Domáci sa však nevzdali, tréner Ján Kozák mladší oživil hru striedaniami a kontaktný gól sa podaril dať kanonierovi Matejkovi strelou spoza šestnástky. Matejkov druhý pokus v 85. minúte zastavila tyč, ale z dorážky znížil na rozdiel jedného gólu Gasser. Hra dostala náboj, o body sa bojovalo až do konca. V závere mala Iskra šťastie pri akcii Matejku, keď jeho pokus z vnútra šestnástky na dvakrát pokryl Prekovič. Iskra tri body ustrážila a naďalej je v kontakte s čelom tabuľky. Už v sobotu na svojom trávniku privítame v šlágri kola Pohronie.

Slovan juniori - Iskra Borčice 2:3 (0:0)

Góly: 75. Matejka, 85. Gasser - 51., 53. a 71. Kováč, ŽK: Majerčák, Laczkó - Bašista, Bagi. Rozhodoval: Korista, 150 divákov.

SLOVAN: Greif - Majerčák (65. Gasser), Laczkó, Záhumenský, Reisel - Malý (82. Petreje), Gašparovič (70. Andrejko), Sabo, Lády, Šefčík - Matejka. Tréner: J. Kozák ml

BORČICE: Prekovič - Siva, Bagi, Bašista, Púček - Živčic - Augustíni (72. Le Giang), Barčík, Kuzma, Revák (46. Novák) - Kováč (80. Mačina). Tréner: J. Majoroš

Jozef Majoroš, tréner Iskry: „V prvom polčase som nebol spokojný s rýchlosťou rozohrávky a hry. Bolo to ťažkopádne. Cez polčas sme si nejaké veci povedali. Mali sme šťastie, že sme dobre vstúpili do druhého dejstva. Dali sme rýchly gól, pridali sme aj druhý a tretí. Všetko bolo super, ale som veľmi sklamaný z toho, čo sme predviedli posledných desať minút. Domáci mohli vyrovnať a to sa takému skúsenému mužstvu ako sme my nemôže stať.“