Dorastenci premrhali náskok a remizovali v Novej Dubnici

Dorastenci premrhali  náskok a remizovali v Novej Dubnici

Súboj dvoch rozdielnych polčasov. Aj taký bol zápas 7. kola IV. dorasteneckej ligy Severozápad, v ktorom naša Iskra remizovala na pôde Novej Dubnice 3:3.

Chlapci začali ako z najlepšieho sna. Už po prvom dejstve viedli rozdielom troch gólov. Prvý presný zásah zaznamenal Dominik Hasidlo v 27. minúte, keď zužitkoval prihrávku do Bartoša. Rovnaký strelec sa vyznamenal aj o šesť minút neskôr, keď ušiel obrane domácich a pohodlne skóroval. Tretí „banán“ do siete Novej Dubnice strelil parádnym volejom Švitel, keď mu centroval stopér Hudcovský, ktorý si urobil výlet do ofenzívy.

V polčase boli naši dorastenci na koni, domáci zrelý na uterák, ale v druhom dejstve vstala Nová Dubnica z popola. Klinec do ich rakvy mohol dať brankár Borčíc Dominik Huňa, ale v 55. minúte nepremenil pokutový kop. O šesť minút neskôr po chybe vsietil kontaktný gól domáci Pupiš a v 71. minúte znížil na rozdiel jediného gólu Makiš. Dokonalý obrat sa Novodubničanom podaril deväť minút pred koncom, keď remízový zásah pridal Pupiš. Naši juniori si tak odviezli domov bod a kvôli strate dvoch prišli o prvú priečku v tabuľke.

Štefan Grendel, tréner Iskry: „Jedno oko sa smeje, druhé plače. Prvý polčas sme mali famózny, hrali sme perfektne. Chlapci predvádzali pekné a ukážkové akcie, dali sme krásne góly. Zlomový bol nepremenený pokutový kop. Druhý polčas sme prespali a po našich chybách nás súper potrestal.“

Nová Dubnica - Iskra Borčice 3:3 (0:3)

Góly: 61. a 82. Pupiš, 71. Makiš - 27. a 33. Hasidlo, 43. Švitel, ŽK: Belák, Pupiš - Hudcovský, Machara. Rozhodoval: Foldes, 50 divákov.

BORČICE: Huňa - Hudcovský, Machara, Ciesar, Hasidlo, Tomanica, Štefánek, Švitel (87. Chrenko), Kobela (75. Rózsahegyi), Bartoš, Sameš. Tréner: Š. Grendel

Ostatné výsledky 7. kola: Nemšová - Dolná Súča 1:1, Beluša - Crystal Lednické Rovne 4:0, Dolné Vestenice - Veľké Kostoľany 3:0, Kúty - Boleráz 3:1, Holíč - Papradno 3:1, Bošany - Nitrianske Rudno 0:4, Trenčianske Stankovce mali voľno