FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Strelec Bagi: Nechceli sme sa vzdať

Strelec Bagi: Nechceli sme sa vzdať

Za nepriaznivého stavu to bol práve on, kto dokázal gólovo pozdvihnúť tím. Tomáš Bagi strelil z postu stopéra dva góly, čo sa len tak nevidí.

Domáci zápas proti Žiline B (2:2) sa vôbec nevyvíjal dobre. Hosťujúci tím bol čipernejší a v 57. minúte viedol už dvojgólovým rozdielom. V tých chvíľach sa zdalo, že mužstvo spod Dubňa si odvezie všetky body so sebou. Proti však bol Tomáš Bagi. Rodák z Bratislavy v priebehu desiatich minút dva razy gólovo zakončil po rohových kopoch Miroslava Barčíka. „Vedeli sme, že Žilina bude kombinačné mužstvo. Na to sme sa pripravovali. Dávali sme si záležať na štandardkách a napokon sme z nich aj skórovali. Prvý polčas sme nehrali dobre a svoje sme si povedali v kabíne. Dôrazom a disciplínou sa nám po prestávke podarilo vyrovnať,“ zhodnotil po zápase strelec dvoch premiérových gólov za Borčice.

Po necelej hodine hry boli hostia blízko k trom bodom. Nezlomná vôľa zverencov trénera Jozefa Majoroša však slávila úspech. „Situácia nebola jednoduchá. Potrebovali sme čo najrýchlejšie streliť kontaktný gól, aby sme mali šancu zabojovať o body. Nechceli sme sa vzdať. Aj keď sa zápasy nevyvíjajú v náš prospech, hlavy nikdy nemáme dole,“ pokračoval Bagi.

Štvorzápasová víťazná séria okorenená čistými kontami Miloje Prekoviča sa skončila, hoci v záverečných minútach sme mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. „Veľmi sme chceli nadviazať na víťazné zápasy. Ideme ďalej. Duel sa divákom musel páčiť. A to je podstatné,“ doplnil 24-ročný futbalista.

Zo stredopoliara sa vplyvom kartových trestov a zranení stal stopér. Aj napriek tomu bol Tomáš Bagi gólový a otvoril si strelecký účet v Iskre. „Dva razy za zápas som sa už presadil, ale nie z pozície stopéra. V zadných radoch je to o niečom inom ako hrať v zálohe. Veľmi mi pomáhajú skúsený Matej Siva a Peter Bašista,“ pochválil spoluhráčov niekdajší mládežnícky reprezentant Slovenska .