FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Nový tréner Majoroš: Som maximalista ako majiteľ

Nový tréner Majoroš: Som maximalista ako majiteľ

Pamätáte si ho z hráčskych čias? Dlhé, tmavé, brčkavé vlasy. Na ihrisku neprehliadnuteľný nielen výzorom, ale aj výkonmi. Patril medzi najlepších útočníkov slovenskej histórie. Deväť rokov trénoval mládež bratislavského Slovana. Teraz sa posunul ďalej, stal sa kormidelníkom seniorského tímu v Borčiciach. Rozprávali sme sa s novým koučom Iskry Jozefom Majorošom.

Prišli ste v rozbehnutej letnej príprave miesto Štefana Grendela. S akými pocitmi?

Keď ma majiteľ klubu Fabuš oslovil, tak som si bol pozrieť zápasy s Púchovom. Chlapcom stretnutie veľmi nevyšlo, ale pre mňa to bola výzva, pretože som hovoril, že túžim prejsť k trénovaniu mužov. Borčice postúpili do druhej ligy, a tak som sa rozhodol ponuku prijať.

A ambície?

Rovnako ako majiteľ, aj ja mám len tie najvyššie ambície. Po dvoch týždňoch už vidím, že káder má potenciál a dá sa s ním pracovať. Verím, že sa naplnia naše predstavy a skončíme čo najlepšie. Pre mňa bude úspech, keď sa po základnej časti stretneme s mužstvami z východu.

Hneď na úvod príde do Borčíc tradičný prvoligový klub Banská Bystrica. Bude to dôležitý vstupný krok Iskry do druhej ligy?

Hráme doma, chceli by sme vyhrať. Dôkladne sa pripravíme na Duklu. Dlhé roky boli ozdobou Fortuna ligy. Prešli zmenami, najlepší hráči odišli, ale určite sa budú snažiť doplnť niektorými hráčmi z vlastnej liahne alebo iných mužstiev. Videl som ich hrať proti Zvolenu. Nejaké informácie o nich mám, trénuje ich môj veľmi dobrý kamarát Faktor. Dúfam, že budem ten šťastnejší, keď sa budeme dnes lúčiť.

Ste spokojný s kádrom, ktorý máte k dispozícii?

Stále tvrdím, že mužstvo by malo byť zložené zo starších hráčov, strednej generácie i mladíkov. Toto mužstvo to spĺňa. Dúfam, že vytvoríme super partiu a dobrými tréningami a prístupom sa budeme postupne zlepšovať a od prvého kola získavať body.

Aké prostredie ste našli v Borčiciach?

Myslím si, že máme profesionálne podmienky. Máme zabezpečené materiálne veci, regeneráciu, kvalitné ihriská. Sú tu nové šatne a nemáme sa na čo sťažovať.

Nestavili ste sa s majiteľom klubu, že koľko bodov na jeseň získate?

Zatiaľ nie. Majiteľ klubu chce byť prvý, takže k stávke prísť nemuselo (úsmev). Musíme pracovať na tom, aby sme jeho predstavy naplnili. Čas ukáže či na to máme. Zatiaľ to je nastavené tak, že chceme bojovať o najvyššie priečky.

Je známe, že niektorí chlapci popri futbale aj pracujú. Prispôsobili ste tomu aj prípravu?

Trénujeme poobede. Jeden deň v týždni, utorok, makáme aj doobeda. Majiteľ nám v tom vychádza v ústrety, že chlapci, ktorí trénujú doobeda nemusia ísť do práce.

Stihli ste už ochutnať kvalitné klobásy z majiteľovej firmy?

Stihol som ochutnať už všetko. Mal som párky, klobásy aj iné výrobky. Pochutil som si (smiech).

Boli ste pri juniorke Slovana, takže druhú ligu máte zmapovanú dôkladne. Ako vidíte vašu konkurenciu o postup?

Mužstvá budú veľmi vyrovnané. Nepoznám do detailov ako sa kluby posilnili. Najväčším favoritom bude po roku stabilizácie asi Nitra. Určite uvidia diváci viacero kvalitných stretnutí.

Pre vás bude atraktívny súboj proti juniorke Slovana. Je to tak?

Trénoval som ich. Neviem či tam nastanú nejaké zmeny, ale mal by ich trénovať môj bývalý spoluhráč z útoku v reprezentácii i Slovane Tibor Jančula. Pre mňa by to bolo vyšperkované ešte tým, že po deviatich rokoch práce v Slovane som sa stal nepotrebným bez vysvetlenia. Budem chcieť ukázať, že viem trénovať a odvádzať dobrú robotu.

Kto je Jozef Majoroš?

Narodil sa 19. marca 1970 v Geči. Bývalý reprezentačný útočník má za sebou krásnu hráčsku kariéru. S futbalom začínal v jeho rodnej obci. Funkcionári ZŤS Košice si všimli jeho futbalový talent a priviedli ho do klubu keď mal trinásť. V roku 1988 dostal príležitosť v seniorskom tíme. Neskôr hrával za Duklu Banská Bystrica, Plastiku Nitra i Slovan Bratislava, s ktorým získal v roku 1999 slovenský titul. a v Česku za Viktoriu Žižkov a Petru Drnovice. V roku 1988 získal ocenenie Futbalista roka a tiež bol nominovaný do výberu hviezd Gambrinus ligy. Neskôr hrával aj v Grécku, v Maďarsku a v Rakúsku. Kariéru ukončil v drese štvrťoligového klubu ŠK Danubia. Majoroš reprezentoval Československo na Majstrovstvách sveta do 20 rokov v Saudskej Arábii v roku 1989, v drese seniorskej reprezentácie odohral 23 zápasov, v ktorých strelil celkovo 5 gólov. Pamätný bol predovšetkým jeho víťazný gól v zápase kvalifikácie na MS 1998 proti Česku. AKo tréner naposledy pôsobil v mládežníckych výberoch bratislavského Slovana.