So žilinskou rezervou sme si body podelili

Trojzápasová ligová séria bez straty bodu sa skončila. Iskra v 57. min prehrávala o dva góly, no napokon mohla brať aj všetky tri.

Úvod zápasu naznačoval, že oba tímy chcú hrať otvorenú partiu. S pribúdajúcimi minútami sa však hra spred šestnástok presunula do stredu poľa. Tímy sa vzájomne dobre strážili a nedovolili jeden druhému podniknúť nebezpečnú akciu. V 27. min Žilinčania prekvapili, keď odrazenú loptu z voleja poslal nechytateľne Jánošík. Po polhodine hry mohol vyrovnať Luhový, ale v poslednej chvíli ho telom odstavil obranca. V 35. min mal druhý gól na kopačke Jánošík. Jeho strele z 25 m chýbali centimetre. V závere polčasu Prekovič dobre zasiahol pred unikajúcim Michlíkom a upratal loptu do bezpečia.

Po prestávke sa ako prvý opäť presadili Žilinčania. V 57. min si na center naskočil Vallo a do protipohybu gólmana pridal druhý gól – 0:2. V 64. min sa Iskre podarilo streliť kontaktný gól. Niekoľkonásobne odrazenú loptu poslal za Mandousa Bagi. V 70. min mohol rozhodnúť o výsledku Jánošík. Jeho únik bravúrne zneškodnil Prekovič. O minútu Bagi hlavou nenamieril presne, no všetko si vynahradil v 74. min Po ďalšom rohovom kope hlavou vyrovnal. V hekticom závere sa oba tímy snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, no zápas sa skončil deľbou bodov.

Borčice – Žilina B 2:2 (0:1)

Góly: 64. a 75. Bagi - 27. Jánošík, 57. Vallo, ŽK: 76. Živčic -56. Kadlec, 69. Ďuratný, rozhodoval: Ihring, 727 divákov.

ISKRA: Prekovič - Revák, Siva, Bagi, Janec – Gábor (57. Kováč), Živčic – Novák (73. T. Púček), Barčík, Augustíni – Luhový (61. E. Le Giang). Tréner

MŠK B: Mandous – Kadlec (66. Šušolík), Králik, Ďuratný, Hancko – Tlacháč – Vallo (79. P. Púček), Škvarka (75. Václavik), Michlík, Hlohovský – Jánošík. Tréner: J. Kentoš

Jozef Majoroš (tréner Iskry): „Očakával som ťažký zápas. Žilinčania sú behaví a kombinačne vyspelí. Čakal som podobný zápas ako v prípade a-tímu. Prvý polčas sa nám nedarilo podľa predstáv. Po prestávke sme dokázali zabojovať o bod, ktorý je pre nás veľmi dobrý. Chceli sme aj vyhrať. Chlapcov by som rád pochválil za bojovnosť.“

Tibor Goljan (asistent trénera Žilina B): „Snažili sme sa kombinovať. Diváci videli pekné akcie. Po pekných akciách sme viedli o dva góly. Domáci vyrovnali po štandardkách, ktoré dobre kopol Miro Barčík. Nedokázali sme súpera ubrániť a sami sme mohli za stavu 2:1 rozhodnúť. Remíza je napokon spravodlivá.“