FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Hrdina Luhový: Rýchle góly nám pomohli

Hrdina Luhový: Rýchle góly nám pomohli

Mužom zápasu proti Sencu (3:0) sa stal útočník Martin Luhový, ktorý strelil druhý gól zápasu, ale polovičnú zásluhu mal aj na prvom presnom zásahu, ktorý si dokopol do vlastnej siete hosťujúci kapitán Hlavatovič. Po skončení duelu ho tréner Jozef Majoroš určil za najlepšieho hráča Borčíc. „Tak mu ďakujem,“ skromne zahlásil Luhový, ktorý si odniesol aj darčekový kôš od Púchovského mäsového priemyslu s chutnými výrobkami Baron.

Po stretnutí sa rozoberalo, koľko tých gólov Luhový vlastne dal? Leví podiel mal na prvom, keď si loptu za chrbát vlastného brankára strelil senecký kapitán Hlavatovič a druhý dal po krásnej akcii. „Necháme to asi pri jednom, aj ten ma potešil,“ usmieval sa Martin Luhový. Oba presné zásahy z úvodu stretnutia nasmerovali Iskru za troma bodmi. „Určite nám to veľmi pomohlo. Dokonca aj polčas už bol 3:0. Výsledok teší, ale hra nebola príliš ideálna, bolo to trochu rozhárané, najmä defenzíva celého mužstva nebola tak kompaktná ako by mala byť,“ priznal Luhový, ktorý pochválil aj súpera. „Vedeli sme čo nás čaká. Pred týždňom sme u nich hrali pohár. Čakali sme ťažký zápas a to sa aj potvrdilo,“ pokračoval.

Borčice sa dostali na víťaznú vlnu a odmenou je posun v tabuľke na štvrté miesto. „Keď sa vyhráva, tak sa hrá dobre a je aj dobrá atmosféra v mužstve. Štvrtý zápas v rade sme nedostali gól, čo je pekná vizitka,“ uviedol Luhový. V stredu čaká na zverencov Jozefa Majoroša ďalší náročný zápas, doma privítajú béčko Žiliny. „Rezervné tímy sú nevyspytateľné. Hráči, ktorí v najvyššej súťaži nehrávajú sa chcú ukázať, tak budú nabudení. Chceme však vyhrať a natiahnuť našu šnúru,“ uzavrel.