FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Súperi stavajú pred šestnástku autobusy

Súperi stavajú pred šestnástku autobusy

Po piatich zápasoch majú na svojom konte trinásť bodov a na všetkých súperov sa dívajú zvrchu. Zverenci trénerského dua Grendel-Hasidlo sa stali obávaným tímom IV. dorasteneckej ligy. Iskra Borčice má svoje meno a budí v súperoch rešpekt.

Pätnásť gólov v sieti Holíča, či dlhočizná Huňova séria bez inkasovaného gólu. Na taký úvod ročníka si veru dorastenci Iskry ani nespomínajú. „Góly sú skvelá vec, ale v prvom rade ma teší, že si chalani užívajú futbal. O tom to predsa je. Súperi sa nás už troška boja. Niekto postaví pred vlastnú šestnástku „autobus“ a niekedy sú aj dva,“ povedal žartom tréner Hasidlo.

Kam prídu, naháňajú súperom obavy. Najviac si to odskákali Záhoráci z Holíča, no svoje by vedela povedať aj neďaleká Nemšová. „Aj posledný zápas v Bošanoch sa súper zakopal pred vlastnú šestnástku. Súperi sa snažia robiť všetko pre to, aby nedostali gól,“ pokračoval.

Dvojica Grendel-Hasidlo vytvára parádnu trénerskú dvojicu, kde má každý jasne stanovené svoje úlohy. „Mojou oblasťou je technické zabezpečenie fungovania tímu, Štefan Grendel sa zapodieva trénerskou činnosťou. Rozumieme si skvele, pomáhame si navzájom, čo sa odráža na pohode celého tímu,“ dodal na záver Hasidlo.

Už v nedeľu nastúpia dorastenci (10.30 h) proti Trenčianskym Stankovciam v domácom prostredí. Súperovi sa veľmi nedarí, no kormidelníci nehodlajú nič podceniť. „Zápas musíme odmakať na sto percent. Ťažko očakávať, že sa súper vzdá dobrovoľne. Ak si splníme všetky stanovené úlohy, budeme úspešní,“ pridal recept na borčický úspech Hasidlo.