FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Za Iskru debutoval Marek Kuzma

Za Iskru debutoval Marek Kuzma

Iskra sa dohodla na spolupráci s útočníkom Marekom Kuzmom, ktorý naposledy pôsobil vo fortunaligovom tíme Spartak Myjava a v Borčiciach si od neho sľubujú zvýšenie útočnej sily.

Dvadsaťsedemročný rodák z Dubnice nad Váhom pôsobil aj v bratislavskom Slovane či Banskej Bystrici. Bývalý mládežnícky reprezentant má na svojom konte takmer 100 ligových štartov. Kuzma môže nastupovať na hrote i na krídle. Prvý štart za Iskru si pripísal na ihrisku Nového Mesta nad Váhom, kde sme vyhrali 2:0. Na trávniku vydržal do 72. minúty, keď ho nahradil Ján Novák .„Cítil som, že to ešte nebolo najlepšie. Chýba mi herná prax, lebo som sa pripravoval individuálne a posledný zápas som hral pred dvoma mesiacmi v poslednom kole Fortuna ligy za Myjavu. Som rád, že som vydržal na ihrisku aj tých sedemdesiat minút,“ prezradil Marek Kuzma.

V šatni našiel skvelú partiu a hráčov, s ktorými sa veľmi dobre pozná. „Stretávame sa často v Dubnici. Nebol žiadny problém zapadnúť do kabíny,“ dodal. Borčice neboli pre neho úplnou neznámou. „Bol som sa pozrieť aj na prvom zápase v druhej lige s Banskou Bystricou. Chalani hrali výborne, potom trošku upadla eufória, ale pozviechali sa z toho a teraz to je opäť dobré a vyhráva sa. Keď to pôjde takto ďalej, tak Fortuna liga nemusí byť nereálna,“ uviedol Kuzma.