FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Luhový varuje: Nikoho nesmieme podceniť

Luhový varuje: Nikoho nesmieme podceniť

V treťoligovej postupovej sezóne sa stal dvadsaťdeväťročný útočník Iskry Martin Luhový najlepším strelcom súťaže. Aj jeho góly pomohli Borčiciam k prieniku medzi druholigovú smotánku. V nej sa bude snažiť kanonier s bohatými skúsenosťami pomôcť klubu k ďalšiemu výraznému úspechu. Okrem tréningov však stihol v lete nakuknúť aj do manažérske jpráce, keď pomáhal s prestupmi svojich spoluhráčov.

V minulej sezóne strieľal góly ako na požiadanie a najmä v stretnutiach, keď to mužstvo najviac potrebovalo. Nakoniec sa stal najlepším kanonierom tretej ligy. Trúfa si na podobný primát aj o súťaž vyššie? „Nebola to moja priorita. Tou bol postup a to sa nám podarilo. Ak by sa to zopakovalo aj tento rok, bolo by to super. Nerozmýšľam však nad tým, že chcem byť najlepším strelcom, pretože pre mňa je prvoradý úspech tímu,“ prezradil na úvod Martin Luhový.

Premiéru ako hrom zažijú Borčice už dnes proti Banskej Bystrice, ktorá bola dlhé roky pravidelným účastníkov Fortuna ligy. „Z hráčov cítiť zdravé napätie. Uvidíme ako sa osvedčíme a ako nás presvedčia druholigové mužstvá. Bude to rýchlejší futbal, kvalitnejší súperi. Uvidíme ako sa s tým popasujeme,“ prezradil Luhový. „Vyšlo nám to ideálne, že v prvom stretnutí k nám zavíta Dukla. Je to ťahák pre divákov. Máme krásny štadión. Verím, že ich príde veľa,“ dodal.

Útočník Iskry má skúsenosti s náročnými stretnutiami. „Máme dobre vyskladaný káder. Je tu pretkaná skúsenosť i mladícka dravosť. Všetci sa tešíme a sme zdravo vyhecovaní,“ uviedol Luhový. „Nikoho nemôžeme podceniť. Musíme ísť do zápasov naplno. Ideálne by bolo keby sme v prvých piatich kolách získali plný počet bodov. Futbal je však nevyspytateľný. Ak tomu všetko podriadime, tak budeme spokojní,“ pokračoval.

Okrem futbalu a práce vo fabrike už Luhový nakukol aj do funkcionárskej činnosti v Iskre. „Pomáham s registráciou prestupov zo zahraničia cez systém Slovenského futbalového zväzu. Bol som aj na školení, tak okrem futbalu som musel pracovať aj s počítačom,“ povedal s úsmevom niekdajší hráč Púchova, Petržalky, či Zlatých Moraviec.

Druholigový scenár je jasný

Na jeseň sa stretne dvanásť tímov v skupine západ a šesť najlepších postúpi do skupiny o postup, kde sa stretne s poltuctom najlepších z východniarskej vetvy. „Ako sa vstúpi do súťaže, tak sa bude hrať ľahšie či ťažšie v ďalšej fáze. Myslím si, že to nie je len špecifikum druhej ligy. Aj v tretej bolo dôležité chytiť začiatok ligy. Našim prvoradým cieľom je hrať v skupine o postup. Verím, že sa nám to podarí a budeme ľuďom i majiteľovi robiť na ihrisku radosť,“ tvrdil Luhový, ktorý je v Iskre už tri roky. „Krátko po mojom príchode som sa zranil. Podržal ma majiteľ klubu Anton Fabuš i spoluhráči. Som rád, že teraz mi zdravie slúži,“ uzavrel hráč využiteľný v útoku i strede poľa.