Napriek oslabeniu tri body z ihriska Nového Mesta

Zverenci trénera Jozefa Majoroša uhrali prvé víťazstvo na ihriskách súperov. V Novom Meste nad Váhom po kvalitnom a bojovnom výkone vyhrali 2:0. O góly sa postarala dvojica Augustíni – Barčík.

Susedské derby stretnutie prinieslo od prvých minút kvalitný futbal. Borčice hrali bez zábran. Do prvej vážnejšej príležitosti sa dostal v 9. min Le Giang, no výborne zasiahol Belic. O päť minút to bol opäť Le Giang, ktorého strela z diaľky šla mimo brány. V 20. min Barčík ušiel po pravej strane, našiel Augustíniho, ktorý otvoril skóre stretnutia. Ďalšie minúty priniesli viac futbalu medzi šestnástkami. Prispel k tomu i hlavný rozhodca, ktorý si svojimi výrokmi pohneval divákov. V 34. min Lopušan nacentroval do šestnástky, no Urbanovi v poslednej chvíli zobral loptu Prekovič. Domáci v závere polčasu pridali na dôraze, čoho výsledkom bola strele M. Šebeka, ktorú gólman vyrazil na roh.

Po prestávke sa domáci tím snažil tlačiť pred bránu Prekoviča, ale vážnejšiu šancu si nedokázali vytvoriť. Naopak, skúseného Belica poriadne preveril Barčík. Od 63. minúty sme hrali v oslabení, nakoľko po druhej žltej karte šiel pod sprchy Revák. V týchto fázach zápasu sa útoky prelínali na oboch stranách. Hráči AFC sa snažili, no Iskra umne bránila. V záverečnom tlaku domácich ušiel po pravej strane Novák, ktorý prihral Barčíkovi a ten stanovil konečné skóre zápasu na 0:2.

Góly: 20. Augustíni, 90. Barčík, ŽK: 12. M. Šebek, 17. Jurica, 37. Vlado, 74. L. Šebek – 27. Revák, 39. Živčic, 76. Novák, ČK: 63. Revák (po 2. ŽK). Rozhodoval: Glova, 600 divákov.

POVAŽAN: Belic – Lopušan, Šupák, Vlado, Múdry, Urban, Jastráb, Kurtin (70. Mičko), M. Šebek, L. Šebek, Jurica (80. Rapavý). Tréner: M. Lintner.

ISKRA: Prekovič – Siva, Bagi, Bašista, Janec – Živčic (66. Gábor), Kuzma (72. Novák) – Augustíni, Barčík, Revák – E. Le Giang (84. Luhový). Tréner: J. Majoroš.

Miloš Lintner (tréner Nového Mesta): „Ťažko sa hodnotí zápas, keď prehráte. Súper bol nad naše sily, hoci sme robili všetko, čo bolo v našich silách. Hostia preukázali schopnosti a skúsenosti. Klobúk dole pred Barčíkom, ktorý parádne trafil na 2:0. Súperovi môžeme iba pogratulovať k výkonu a trom bodom. Ťažké srdce mám na rozhodcov, ale o tom by som nerád hovoril.“

Jozef Majoroš (tréner Iskry Borčice): „V zápase sme boli herne lepší. Vytvorili sme si viac gólových šancí. Domácich sme do prehnane vyložených šancí nepúšťali, aj keď sme pol hodinu hrali o jedného hráča v poli menej. Škoda Augustíniho šance, 2:0 mohlo byť skôr. Chalanov musím pochváliť za bojovnosť. Ukázalo sa to, o čom hovorím stále. Keď vzadu uhráme zápas na nulu, dokážeme bodovať.“